OFF-ROAD PL: CHOCZEWO W NOWEJ FORMULE

I Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL już za nami. Rywalizacja w Nowej Dębie zainaugurowała nową formułę Rajdu. Na starcie pojawili się zawodnicy, którzy są już weteranami cyklu, ale także pokaźna ilość nowych uczestników.

Im impreza dała przedsmak tego, co będzie działo się podczas II Rundy w Choczewie – a ta startuje już 24 sierpnia!

Runda w Choczewie z pewnością będzie miała kilka cech wspólnych z tą, która odbyła się w zeszłym roku, ale podobnie jak w Nowej Dębie, dla zawodników oraz kibiców przygotowano nowości i wiele niespodzianek. Przede wszystkim, zgodnie z nową formułą, na wszystkich czeka dłuższy prolog.

Badania Kontrolne oraz park maszyn zostaną przeniesione w miejsce prologu, dzięki czemu będzie możliwość bliższego przyjrzenia się oryginalnym i efektownym autom oraz okazja do ewentualnej rozmowy z zawodnikami na temat zastosowanych rozwiązań technicznych. Jeszcze przed kilkugodzinną rywalizacją aut, będzie można podziwiać widowiskowe pokazy jednośladów, które będą prezentować swoje możliwości na torze przygotowanym docelowo dla cięższych maszyn. W trakcie prologu, wzorem Nowej Dęby, publiczność będzie miała możliwość wykazania się wiedzą na temat COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, a za udział w konkursach przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Widzowie oraz zawodnicy po kilkugodzinnej rywalizacji, będą mieli okazję do chwili oddechu i regeneracji sił przed porannym starciem – to wszystko podczas eventu zorganizowanego przy wsparciu choczewskiego Stowarzyszenia STEK oraz władz miasta. Zmieniła się baza rajdu – w Zwartowie jest więcej miejsc noclegowych.

Trasa i próby terenowe: i tu także wiele pozytywnych zmian. Zawody wkraczają na nowe tereny, które będą częściowo łączyć się ze znanymi już odcinkami, jednak trasa została całkowicie przeprojektowana. Liczy ona obecnie prawie 200 km – jest wiele szybszych odcinków, nowe próby terenowe.

Podobnie, jak w Nowej Dębie, w tym roku w Choczewie zostaną rozegrane dwa Odcinki Dzienne i jeden Nocny. II Runda jest doskonałą okazją do “podreperowania” wyników z I Rundy i skoku o kilka oczek w klasyfikacji przed Rundą Finałową.