OPEL: AMPERA BĘDZIE WOZIŁA OPERATORA I KAMERĘ

Ampera 1_12

Pod siedzibą Telewizji Polsat nastąpiło przekazanie dwóch Opli Ampera. Telewizja Polsat w trakcie 10-miesięcznego testu długodystansowego będzie mogła sprawdzić możliwości samochodów.

Opel zamierza wciąż promować nowy segment na polskim rynku motoryzacyjnym i tym samym zamierza wcielić się w rolę trendsettera w zakresie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Telewizja Polsat jest firmą otwartą na nowoczesne technologie i dlatego model Ampera wpisuje się w jej filozofię.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Ople Ampera – samochody elektryczne o zwiększonym zasięgu – przekazane na potrzeby Telewizji Polsat, jako wozy reporterskie Polsat News będą mogły dotrzeć w różne rejony Polski, gdzie dzieje się coś istotnego, a tym samym sprawdzić się zarówno w pracy, jak i w codziennym użytkowaniu.

Amperę prowadzi się tak jak każdy inny samochód, ale jako samochód elektryczny posiada ona całą gamę inteligentnych funkcji, które wspomagają kierowcę w łatwym i efektywnym obsługiwaniu pojazdu. Opel o rozszerzonym zasięgu ma koła napędzane są elektrycznie przez cały czas jazdy. Bateria litowo-jonowa o mocy 16 kWh napędza zaawansowaną, elektryczną jednostkę napędową – silnik ma moc 111 kW/150 KM i dostarcza pomiędzy 40 a 80 km czystej, elektrycznej jazdy przy zerowej emisji zanieczyszczeń.

Ampera 2_2

W uroczystości przekazania samochodów udział wziął przedstawiciel General Motors Poland – Wojciech Mieczkowski, Dyrektor Generalny Opla w Polsce. Telewizja Polsat reprezentowana była przez Jerzego Sikorę, Szefa Sekretariatu Programowego Pionu Informacji i Publicystyki, Sekretarza Redakcji Polsat News, oraz Adama Nowe, Dyrektora Biura Zarządu i Kontroli Spółki.

– Samochody elektryczne to jedno z najlepszych długoterminowych rozwiązań ekologicznych, będące w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne społeczeństwa. Zamiar wprowadzenia przez Polsat Opla Ampery w swoją bieżącą działalność biznesową jest najlepszym dowodem na to, że nasz elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu nadaje się idealnie do codziennego użytkowania. Jesteśmy dumni z zaufania jakim obdarzyła nas Telewizja Polsat, wybierając Opla Ampera na testowy wóz reporterski – powiedział Wojciech Mieczkowski.

– Wykorzystamy te samochody, aby dotrzeć wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i by móc na bieżąco informować o tym naszych widzów. Dodatkowo Ople Ampera pozwolą nam promować nowoczesne rozwiązania, które są wpisane w filozofię naszej działalności – stwierdził Jerzy Sikora odbierając kluczyki.