OPEL: AUTA MARKI HOLDEN DO AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII

Ope_1a

Na początku przyszłego roku Opel rozpocznie eksport swoich samochodów do Australii i Nowej Zelandii. Będą one sprzedawane pod nazwą Holden, która jest australijską marką GM.

W ofercie znajdą się Astra GTC i supersportowa Astra VXR, znana jako Opel Astra OPC, a także elegancki kabriolet Cascada i sportowa wersja OPC Insignii sedan.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Jesteśmy zadowoleni, że w naszych europejskich zakładach Opel/Vauxhall będziemy mogli produkować świetnej jakości samochody dla marki Holden. Wysokie osiągi, wspaniała stylistyka i doskonała jakość pozwolą tym pojazdom sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów. Jest to druga dobra wiadomość dotycząca eksportu w ciągu zaledwie kilku tygodni. Prawie miesiąc temu ogłosiliśmy, że w naszym zakładzie w Rüsselsheim będziemy produkować samochody marki Buick przeznaczone na rynek amerykański – stwierdził Karl- Thomas Neumann, Prezes Opla.

– Dzięki intensywnej i długotrwałej współpracy pomiędzy markami GM w Europie i Australii jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wyjątkowe, wysoce zaawansowane produkty. Nowe modele to niszowe samochody, które stanowią idealne uzupełnienie naszego portfolio – dodał Gerasimos Dorizas, Prezes Holden.

W sierpniu zeszłego roku, po dramatycznym pogorszeniu sytuacji na rynku australijskim, Opel oświadczył, że wstrzymuje działalność jako odrębna marka, gdyż przestało to być opłacalne. Jednocześnie zaznaczono, że w przyszłości rozważa się sprzedaż modeli Opla pod lokalną marką GM o nazwie Holden. Opel/ Vauxhall i Holden współpracują w zakresie technologii i produkcji samochodów już od wielu lat.

Ope_2a