OPEL: COMBO LIFE – NOWY MODEL W SALONACH JUŻ NIEDŁUGO

Opel-Combo-Li1

Opel kontynuuje ofensywę produktową, wprowadzając na rynek nowego, uniwersalnego Opla Combo Life — samochód rodzinny oferujący wprost nieograniczone możliwości.

Piąta generacja modelu zaprojektowana została na nowej architekturze. Jest on przestronny, praktyczny i uniwersalny, wyposażony w pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Sprzedaż ruszy w pierwszej, a dostawy rozpoczną się w drugiej połowie roku. Można go będzie zamówić w wersji krótkiej (4,40 m) lub długiej (4,75 m) w konfiguracji pięcio- lub siedmiomiejscowej. Najmłodsi członkowie rodziny mogą podróżować wygodnie na trzech pojedynczych tylnych fotelach wyposażonych w punkty mocowania Isofix i obserwować niebo przez panoramiczny dach.

Opel-Combo-Li2

Combo Life wyznacza nowe standardy również w dziedzinie nowoczesnych technologii. Wyposażono go w systemy wspomagające kierowcę dobrze znane z segmentu samochodów kompaktowych i SUV-ów.

Zaawansowane rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo to między innymi:
opcjonalny wyświetlacz projekcyjny (head up);
system ostrzegania przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego;
przednia kamera Opel Eye, znana z modeli Astra, Corsa i Mokka X;
automatyczny tempomat z możliwością dostosowania prędkości do pojazdu poprzedzającego;
inteligentna funkcja dostosowywania prędkości informuje kierowcę o wykryciu nowego ograniczenia przez system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości;
system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy ocenia poziom zmęczenia na podstawie stylu jazdy i sugeruje kierowcy, by na najbliższej stacji obsługi podróżnych zrobił sobie zasłużoną przerwę.

Opel-Combo-Li3

Bezpieczne parkowanie ułatwia:
Flank Guard: nowy system wspomagający parkowanie/ manewrowanie przy niskiej prędkości, gdy istnieje ryzyko, że bok samochodu uderzy w przeszkodę (słupek, barierkę, mur lub inny pojazd); wykorzystuje dwanaście czujników rozmieszczonych w różnych miejscach nadwozia;
kąt widzenia panoramicznej kamery cofania wynosi 180 stopni;
zaawansowany asystent parkowania rozpoznaje odpowiednie miejsca na parkingu i automatycznie parkuje pojazd.

Rodziny spragnione przygód i często zjeżdżające z utartych szlaków nie muszą martwić się o stan nawierzchni dzięki inteligentnemu układowi kontroli trakcji IntelliGrip (znanemu już z Grandlanda X). To opcjonalny elektroniczny mechanizm różnicowy przedniej osi, który dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne.

Opel-Combo-Li4

Zimowe wyprawy są przyjemnością dzięki funkcjom poprawiającym komfort podróżowania. Są nimi:
– podgrzewana skórzana kierownica;
– podgrzewane przednie fotele;
– dodatkowe ogrzewanie działa niezależnie od silnika i umożliwia podniesienie temperatury w kabinie przed wyruszeniem w drogę (system jest uruchamiany przez programator czasowy lub za pomocą pilota).

Combo Life jest wyposażony w typowe dla Opla najnowsze systemy multimedialne i wiele opcji ładowania urządzeń.

Przestronny, komfortowy, uniwersalny

Combo dostępny jest w wersji standardowej o długości 4,4 metra lub wersji o 35 cm dłuższej z opcjonalnym dwojgiem przesuwnych tylnych drzwi. Oba warianty mają wysokość 1,8 metra i będą dostępne w konfiguracji z pięcioma lub siedmioma fotelami. W pięciomiejscowej wersji o standardowej długości minimalna pojemność bagażnika wynosi 597 litrów, w wersji o dłuższym rozstawie osi – 850 litrów.

Opel-Combo-Li5

Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika wersji standardowej wzrasta ponad trzykrotnie – do 2126 litrów, a w dłuższej – 2693 litrów. Przedni fotel pasażera składa się, tworząc jedną płaszczyznę z tylnymi siedzeniami i zwiększając długość przestrzeni ładunkowej, która jest wówczas w stanie pomieścić nawet deskę surfingową. Lukę, która powstaje niekiedy między bagażami a tylną klapą można wypełnić dzięki opcjonalnemu otwieranemu okienku w drzwiach bagażnika.

W obu wariantach konfigurację siedzeń w drugim rzędzie można dostosować do indywidualnych preferencji. Klienci mają do wyboru standardową tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 lub trzy pojedyncze fotele. Łatwy dostęp do przedziału pasażerskiego zapewniają drzwi przesuwne.

Liczba i wielkość schowków w nowym Combo Life dodatkowo zwiększa jego wszechstronność. Poduszkę powietrzną pasażera zamontowano w dachu. W opcji jest stały lub zdejmowany hak holowniczy (model wyposażony jest w system kontroli stabilności przyczepy TSC).

Opel-Combo-Li6

Stylistyka i silniki

Nowy Combo Life ma krótszy zwis przedni i wyższą maskę niż inne samochody z tego segmentu. Uwagę przykuwa osłona chłodnicy, przez którą przebiega precyzyjnie wyznaczona linia łącząca reflektory i światła LED do jazdy dziennej z charakterystycznymi dla Opla symetrycznymi elementami w kształcie skrzydeł. Masywne nadkola połączone przez listwy boczne dodatkowo podkreślają solidność. Pionowo ścięty tył zwiększa praktyczność samochodu, zapewniając wygodny dostęp do przedziału bagażowego.

Projektanci wnętrza największy nacisk położyli na ergonomię i wygodę kierowcy. Konsola środkowa jest w czytelny sposób podzielona na trzy obszary. W górnej części najwięcej miejsca zajmuje system multimedialny. Poniżej kierowca znajdzie przełączniki sterowania ogrzewaniem i wentylacją. W dolnej części znajduje się schowek, w którym bez trudu zmieści się półlitrowa butelka. Wnętrze nabiera charakteru dzięki chromowanym akcentom na skórzanej kierownicy, klamkach drzwi i oprawach nawiewów.

Pod maską Opla Combo Life znajdzie się, wybrany przez klienta, jeden z szerokiej gamy silników (benzynowych i wysokoprężnych) z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Wszystkie jednostki oferują przyjemność z jazdy i bardzo niskie zużycie paliwa. Silniki współpracują z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną. Po raz pierwszy w tym segmencie samochodów dostępna będzie również ośmiobiegowa skrzynia automatyczna.