OPEL: FLEXFIX – NAWET CZTERY ROWERY NA MAJÓWKĘ

opfl1

Wiosna to czas na rowerowe wyprawy. Teraz to nic trudnego — dzięki w pełni zintegrowanemu bagażnikowi rowerowemu Opel FlexFix, który umożliwia rodzinom i urlopowiczom przewożenie do czterech rowerów podczas wycieczek.

Bagażnik jest prosty w obsłudze, bezpieczny i nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Marka oferuje system dla większości swoich modeli: dostępny jest dla nowego Opla Merivy, a także pięciodrzwiowej Astry i Astry Sports Tourer, trzy- i pięciodrzwiowej Corsy, Antary, Mokki i Zafiry Tourer. Nawet ADAM może przewieźć do dwóch rowerów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Meriva była pierwszym samochodem wyróżnionym za ogólną koncepcję ergonomii pojazdu przez ekspertów „Aktion Gesunder Rücken e.V” (Akcja na rzecz zdrowych pleców w 2010 r). Istotnym elementem jest właśnie FlexFix. System ten montowany jest również w nowej Merivie. Dzięki takiemu rozwiązaniu minivan może przewieźć dwa rowery o maksymalnej masie 40 kg. Nieużywany bagażnik chowa się niemal całkowicie w tylnym zderzaku auta, nie ograniczając pojemności przestrzeni bagażowej. Zainstalowanie rowerów jest niezwykle łatwe.

opfl2

Główną zaletą systemu, podkreślaną przez ekspertów AGR, jest brak konieczności uciążliwego montowania bagażnika na dachu samochodu. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki umiejscowieniu z tyłu pojazdu nie ogranicza prędkości pojazdu do 120 km/h (po załadowaniu) — w odróżnieniu od bagażników dachowych.

FlexFix drugiej generacji

Bagażnik drugiej generacji dla Astry Sports Tourer oraz Zafiry Tourer umożliwia transport do czterech rowerów. W przypadku Opla Mokki, eleganckiego SUV-a można przewieźć nawet trzy rowery, bez trudu otwierając tylne drzwi. Pozwala to na uzyskanie dostępu do przedziału bagażowego.

opfl3

UdoskonalonyFlexFix ma większą nośność: pierwszy i drugi rower może ważyć nawet 30 kg. Nawet niewielki ADAM może przewieźć rower o masie do 30 kg, a dodatkowa przystawka pozwala przetransportować drugi rower (o maksymalnej wadze 20 kg) dla pasażera Opla. W przypadku Astry Sports Tourer oraz Zafiry Tourer może standardowo przewieźć dwa rowery. Dodatkowo jest dostępny z zestawem rozszerzającym, obejmującym dołączaną przystawkę pozwalającą na transport kolejnych dwóch rowerów o masie do 20 kg każdy. Całkowita nośność to 80 kg (Mokka: 60 kg). Specjalne uchwyty wyłożone gumą gwarantują bezpieczne zamocowanie rowerów.

Z badań wynika, że dodatkowe zużycie paliwa przez samochody z bagażnikiem zamontowanym z tyłu jest o około 20 procent niższe niż w przypadku aut z bagażnikiem dachowym.

Cena bagażnika rowerowego FlexFix wynosi 2 400 zł w przypadku ADAM-a, 3 200 zł dla Corsy, Merivy, Mokki i pięciodrzwiowej Astry oraz 7 000 zł dla Antary. Udoskonalony bagażnik rowerowy FlexFix można nabyć za 3 600 zł w przypadku Astry Sports Tourer i 3 000 zł dla Zafiry Tourer. Można dokupić dołączaną przystawkę umożliwiającą przewóz trzeciego, a nawet czwartego roweru.

opfl4