OPEL: MANTA GSE ELEKTROMOD Z GRAND PRIX DU FESTIVAL

Dwunastu ekspertów w dziedzinie sportów motorowych, architektury, mody, wzornictwa, kultury i mediów przyznało samochodowi Opel Manta GSe ElektroMOD Grand Prix du Festival

Opel Manta GSe ElektroMOD został uznany za przykład „udanej reinterpretacji dawnych modeli”. Oceniający zauważyli, że Manta GSe ElektroMOD nie jest po prostu odrestaurowanym egzemplarzem starego auta, które dostało drugie życie. To klasyk przystosowany do wymagań przyszłości przez motoryzacyjnych entuzjastów z Rüsselsheim, którzy wykonali swoją pracę z wielką dbałością o szczegóły. Prawdziwa deklaracja marki: odważnej, przejrzystej i fascynująco nietuzinkowej.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W pełni elektryczna Manta jest sportowa jak przystało na prawdziwego Opla GSe, a jej ambicje zdradza nazwa – ElektroMOD. MOD oznacza zmiany, czyli techniczne i stylistyczne MODyfikacje, a także MODernizację pod kątem zrównoważonego stylu życia. To samochód, który wyzwala emocje. Neonowo żółty lakier, kontrastująca czarna maska i ekstrawaganckie detale, takie jak Opel Pixel-Vizor, sprawiają, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Pojazd wyraźnie komunikuje zgodność ze zobowiązaniami podjętymi przez Opla: „Moje niemieckie serce zostało zELEKTRyfikowane. Jestem bezemisyjna”.

Całkowitą przemianę przeszło także wnętrze, w którym zastosowano najnowsze cyfrowe rozwiązania Opla. Zniknęły klasyczne okrągłe zegary. Zamiast nich kierowca ma przed oczami szeroki Pure Panel z dwoma zintegrowanymi panoramicznymi ekranami.

Manta GSe ElektroMOD łączy wspaniałą tradycję Opla z dzisiejszym zaangażowaniem marki w rozwój bezemisyjnej mobilności, z pożytkiem dla zrównoważonej przyszłości. To koncepcja, która inspiruje i fascynuje ludzi – także na Festival Automobile International.

W 2022 r. miała miejsce już 37. edycja tego prestiżowego paryskiego wydarzenia, organizowanego dla uhonorowania najpiękniejszych, najbardziej udanych i najbardziej perspektywicznych projektów motoryzacyjnych w danym roku.