Nowy Opel Corsa oferuje wiele zaawansowanych technologii i systemów wspomagania kierowcy bardziej znanych klientom droższych samochodów z wyższych segmentów.
Adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED, które Corsa wprowadziła do segmentu małych samochodów już w 2019 r., są teraz jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne dzięki 14 elementom LED (po siedem w każdym reflektorze). Systemy wspomagania kierowcy wykorzystujące kamery i radary umożliwiają bezpieczniejszą i bardziej zrelaksowaną jazdę.
Zobacz także:

Nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED: rewolucyjne oświetlenie dla bestsellerowego modelu
Już od 2019 roku, adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory Intelli-Lux LED Matrix Light potwierdzają, że model Corsa udostępnia teraz wszystkim innowacje zarezerwowane dotychczas dla wyższych segmentów. Inżynierowie nieustannie pracują nad dalszym rozwojem, a nowa Corsa czerpie korzyści z ich zaangażowania. Łącznie czternaście indywidualnie sterowanych elementów LED zapewnia jasność jak na stadionie, „wycinając” pozostałych użytkowników drogi z jeszcze większą precyzją niż wcześniej.
Gdy tylko samochód opuści obszar zabudowany, reflektory matrycowe automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych. Elementy LED są sterowane przez przednią kamerę o wysokiej rozdzielczości i nieustannie dostosowują zasięg i rozkład wiązki świetlnej do ruchu drogowego i otoczenia. Reflektory „wycinają” z wiązki światła pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, bez oślepiania kierowców tych pojazdów, podczas gdy kierowca Corsy może cieszyć się optymalną widocznością w nocy, zapewniając sobie więcej czasu na reakcję, na przykład, gdy na jezdnię nagle wybiegnie zwierzę.
Kamera i radar: zaawansowane systemy wspomagania kierowcy
Liczne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oferowane w modelu Opel Corsa i umożliwiające bezpieczniejszą oraz bardziej zrelaksowaną jazdę, są oparte na technologii kamer i radarów. Rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i inne informacje drogowe, które są następnie wyświetlane w centrum informacyjnym kierowcy. System utrzymania pojazdu w pasie ruchu, w połączeniu z tempomatem adaptacyjnym precyzyjnie utrzymuje samochód na środku pasa ruchu, a kierowca musi jedynie trzymać ręce na kierownicy, lekko ją dotykając.
System ostrzegania o obecności pojazdu w martwym polu wykorzystuje zamontowane w przednim i tylnym zderzaku czujniki ultradźwiękowe do powiadamiania kierowcy o obecności ruchomych obiektów w martwych polach po obu stronach i z tyłu samochodu. W odpowiednim lusterku bocznym zapala się symbol ostrzegawczy.
Wykorzystując przednią kamerę i czujniki radarowe, tempomat adaptacyjny automatycznie reguluje odległość między samochodem a poprzedzającym go pojazdem, zwalniając lub przyspieszając w zależności od dystansu wybranego przez kierowcę. Jeśli poprzedzający samochód zwalnia, Corsa również zwalnia – przy automatycznej skrzyni biegów i napędzie elektrycznym nawet do całkowitego zatrzymania, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Jeśli poprzedzający samochód znów przyśpiesza, Corsa również przyspiesza, by osiągnąć ustawioną prędkość, automatycznie utrzymując wybrany bezpieczny odstęp.
Corsa oferuje również oparty na kamerze i radarze automatyczny system awaryjnego hamowania (system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego i systemem wykrywania pieszych). Oparty na kamerze układ działa przy prędkościach od 5 do 85 km/h. W przypadku zbyt szybkiego zbliżenia się do poprzedzającego pojazdu lub pieszego, system emituje sygnał ostrzegawczy i wyświetla komunikat w centrum informacyjnym kierowcy. W przypadku wysokiego ryzyka wystąpienia kolizji, układ hamulcowy jest gotowy i, jeśli to konieczne, uruchamiane jest hamowanie awaryjne pozwalające uniknąć lub, przy wyższych prędkościach, zminimalizować skutki potencjalnej kolizji.
System wykrywania zmęczenia kierowcy rozpoznaje oznaki potencjalnego zmęczenia kierowcy, monitorując jego zachowanie za kierownicą i czas trwania podróży oraz ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych na trzech poziomach, że czas zrobić sobie przerwę. Poziom wykrytego zmęczenia jest wyświetlany na pasku cyfrowego zestawu wskaźników.
Corsa pomaga kierowcy wjeżdżać i wyjeżdżać z miejsc parkingowych, wykorzystując w tym celu:
– Czujniki parkowania (standardowe wyposażenie zamontowane z tyłu pojazdu) mierzą odległość pomiędzy samochodem a potencjalnymi przeszkodami z tyłu i ostrzegają za pomocą sygnałów dźwiękowych i wskazań na wyświetlaczu przed potencjalnymi zderzeniami.
– Flank Guard ostrzega za pomocą sygnałów dźwiękowych i wskazań na wyświetlaczu przed obiektami, z którymi samochód może zetknąć lub zderzyć się z boku (typu słupek lub ściana) podczas manewrowania z niską prędkością.
– Panoramiczna kamera cofania o wysokiej rozdzielczości: dodatkowa pomoc podczas parkowania; zwiększa kąt widzenia tego co dzieje się za samochodem do 180 stopni, umożliwiając kierowcy dostrzeżenie przeszkód zbliżających się z prawej lub lewej strony.







![TOYOTA: NOWA RAV4 WCHODZI DO SALONÓW. CZTERY WERSJE I NAPĘD AWD-i Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty RAV4, szóstej generacji jednego z globalnych bestsellerów marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Toyota-RAV4-65x65.jpg)
![MITSUBISHI: KOMPAKTOWY SUV XFORCE WCHODZI NA RYNEK TAJWAŃSKI Mitsubishi Motors wprowadza na rynek tajwański nowego, lokalnie produkowanego SUV-a Xforce. Model […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Mitsubishi-Xforce-65x65.jpg)
![BRUKSELA 2026: ALPINE PREZENTUJE PEŁNĄ GAMĘ MODELI Z NOWYM A390 Alpine potwierdza swoją obecność na 102. edycji Brussels Motor Show 2026, gdzie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Bruksela-2026-Alpine-65x65.jpg)
![TOKYO 2026: TOYOTA GR YARIS MORIZO RR – LIMITOWANA WERSJA SPECJALNA HOT-HATCHA Podczas Tokyo Auto Salon 2026 Toyota Gazoo Racing zaprezentowała prototyp GR Yaris […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Tokyo-2026-Toyota-GR-Yaris-MORIZO-RR-65x65.jpg)
![RAJD BARBÓRKA 2025: MIKO MARCZYK WYGRAŁ RAJD, KAROWA DLA ADAMA SROKI! Emocjonujący finał na legendarnym Kryterium Karowa zakończył rywalizację w 63. Rajdzie Barbórka […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Rajd-Barbórka-2025-meta-65x65.jpg)
![RAJD BARBÓRKA 2025: MARCZYK KONTROLUJE RAJD PO OS4 NA BEMOWIE Po emocjonujących zmaganiach na OS 4 Autodrom Bemowo klasyfikację generalną 63. Rajdu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Rajd-Barbórka-2025-po-OS4-65x65.jpg)
![DACIA: AL-ATTIYAH W POLSCE I PLANY ZESPOŁU DACIA SANDRIDERS NA DAKAR 2026 Wizyta pięciokrotnego zwycięzcy Rajdu Dakar, Nassera Al-Attiyaha, w Polsce stała się okazją […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/W2RC-Dacia-Sandriders-65x65.jpg)
![FORD: WŁASNY ZESPÓŁ HYPERCAR “AMERICA’S RACE TEAM” JUŻ ZA DWA LATA Rywalizacja płynie w żyłach Ford Racing, a jako America’s Race Team firma […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Ford-Racing-Hypercar-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![SEAT: MODEL 800 – HISZPAŃSKA ODPOWIEDŹ NA FIATA 600 SEAT 800 – pierwszy samodzielny projekt hiszpańskiej marki Model SEAT 800 zadebiutował […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/SEAT-800-65x65.jpg)
![LEXUS: HS – PIERWSZY WYŁĄCZNIE HYBRYDOWY MODEL MARKI Lexus HS był pierwszym wyłącznie hybrydowym modelem marki Wprowadzony do sprzedaży w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Lexus-HS-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![HYUNDAI: DLACZEGO STARE MITY O AUTACH ELEKTRYCZNYCH NIE MAJĄ JUŻ SENSU Rozwój elektromobilności w ostatnich latach sprawił, że wiele obiegowych opinii na temat […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Hyundai-mity-aut-elektrycznych-65x65.jpg)
![E.ON: ROZWÓJ SYSTEMÓW ŁADOWANIA W MIEJSCACH PRACY Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych sprawia, że biura muszą dostosować się do nowych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/E.ON-Cushman-Wakefield-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![EURO NCAP: WODOROWY HYUNDAI NEXO Z MAKSYMALNĄ OCENĄ Nowy Hyundai NEXO potwierdził najwyższy poziom bezpieczeństwa, zdobywając maksymalną ocenę pięciu gwiazdek […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Euro-NCAP-Hyundai-NEXO-65x65.jpg)
![MAXUS: T60 MAX Z MOCNYM STARTEM SPRZEDAŻY W POLSCE Nowy Maxus T60 MAX zanotował bardzo mocny debiut na polskim rynku. Od […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Maxus-T60-MAX-65x65.jpg)
![ISUZU: D-MAX KOLEJNY RAZ TRAFIA DO POLICJI – NOWE PICK-UPY DLA LUBLINA Flota Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie została wzmocniona o kolejną partię pick-upów […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/ISUZU-D-Max-dla-Policji-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: JAK NISKIE OPORY TOCZENIA WPŁYWAJĄ NA ZASIĘG I EMISJĘ Opór toczenia i przyczepność to dwa kluczowe parametry opon, które w bezpośredni […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Continental-opory-toczenia-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: SPORTOWE I ZIMOWE OPONY W SUV-IE PORSCHE MACAN Opony Continental w standardowym wyposażeniu Porsche Macan zapewniają wydajność i bezpieczeństwo w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Continental-Porsche-Macan-65x65.jpg)
![FORD: ROZSZERZENIE SYSTEMU BLUECRUISE NA PUMĘ, KUGĘ I RANGERA Ford rozszerza dostępność systemu BlueCruise, czyli jazdy w trybie „hands-off, eyes-on”, na […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ford-BlueCruise-65x65.jpg)
![EXLANTIX: INTELIGENTNA TARCZA DLA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH Marka Exlantix wkracza na rynek samochodów elektrycznych z nowym podejściem do bezpieczeństwa, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Exlantix-bezpieczenstwo-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
