OPEL: OSIEM MODELI EKO NA RYNKU JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU

opel-999

Wdrażanie elektryfikacji jest głównym filarem firmowego planu Opla o nazwie PACE! Firma konsekwentnie dąży do wyznaczonego sobie celu.

Już w 2021 roku marka z Rüsselsheim będzie oferować w sumie osiem modeli o zmniejszonej emisji (bądź bezemisyjnych) w najbardziej popularnych segmentach rynku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

– Do 2024 roku zelektryfikujemy całe nasze portfolio produktowe. Po tegorocznych premierach Corsy‑e oraz Grandlanda X Hybrid4 bardzo szybko pojawią się kolejne modele — powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.

opel-999a

W przyszłym roku do elektrycznej oferty Opla dołączy dostawczy Vivaro z zasilaniem akumulatorowym oraz elektryczna wersja następcy Mokki X.

Elektryczne odmiany Combo i Combo Life oraz Zafiry Life zostaną wprowadzone w 2021 roku. W gamie zelektryfikowanych modeli znajdzie się także nowa generacja Astry.

– Takie portfolio znacząco ułatwi nam spełnienie ambitnych przyszłych celów ograniczenia emisji w Europie. Elektryczna motoryzacja jest tego nieodzownym elementem. Jednak nasze ultranowoczesne i wydajne silniki spalinowe, a także badania nad ogniwami paliwowymi w Centrum Kompetencji w Rüsselsheim również będą miały istotne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju naszej firmy oraz przygotowania jej na przyszłe wyzwania — ocenił Michael Lohscheller.