OPEL: PIŁKARZE BORUSSII DORTMUND ODWIEDZILI SIEDZIBĘ FIRMY

Opel-Corsa-e-50

Opel i Borussia Dortmund mają za sobą udaną, siedmioletnią współpracę. Od sezonu 2017/18 producent samochodów otrzymał status partnera premium z prawem umieszczania logo błyskawicy na rękawach koszulek zawodników klubu.

W czasie letniej przerwy aktualni wicemistrzowie Bundesligi odwiedzili pracowników Opla w Rüsselsheim.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Na czele delegacji stał prezes BVB Joachim Watzke. Zarząd BVB spotkał się z dyrektorem generalnym firmy Opel Michaelem Lohschellerem. Najważniejszym punktem wizyty była dyskusja o futbolu, po której zorganizowano sesję autografów w Adam Opel Haus. Dla 1000 pracowników firmy Opel była to okazja do spotkania z mistrzami z 2014 roku Mario Götze i Matsem Hummelsem, który wraca do Dortmundu z Bayernu Monachium.

Opel-Corsa-e-56

– Mamy teraz cztery tygodnie, aby się przygotować do nowego sezonu. Chcemy bazować na wyniku zdobytym w zeszłym sezonie, a następnie osiągnąć jeszcze więcej – powiedział Mario Götze.

Jeszcze wcześniej goście z Dortmundu zwiedzili Classic Workshop Opla. Dyrektor ds. projektowania Friedhelm Engler przedstawił im portfolio produktów firmy. Szczególne zainteresowanie wzbudzał Opel Corsa‑e. Szósta generacja modelu po raz pierwszy w historii jest oferowana również w wersji z napędem wyłącznie elektrycznym. Zasięg samochodu na jednym ładowaniu (wg WLTP) wynosi do 330 km, a jego silnik rozwija moc 100 kW (136 KM).

Firma Opel i BVB będą obchodzić w tym roku ważne jubileusze. Opel produkuje samochody od 120 lat, a klub BVB istnieje od 110 lat. Opel jest partnerem Borussii Dortmund od sezonu 2012/13. W pierwszym roku tej współpracy BVB dotarła do finału Ligi Mistrzów UEFA na Wembley i zajęła drugie miejsce w niemieckiej Bundeslidze.

Po dwóch latach jako ligowy wicemistrz BVB wywalczyła Puchar Niemiec w dramatycznym finale rozegranym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Ścisłą współpracę zintensyfikowano na początku sezonu 2017/18. Od tego czasu Opel jest jednym z czterech strategicznych partnerów klubu.