OPEL: ŻYJ POD PRĄD CZYLI POZNAJ ELEKTRYKI Z POMOCĄ GOŚCI

„Pod prąd” to cykl dyskusji o ważnych kwestiach dotyczących przyszłości motoryzacji. O ważnych dziedzinach naszego życia mówić będą m.in. goście specjalni.

To promocja modeli elektrycznych marki – hybrydowego SUV-a plug-in Grandlanda X Hybrid i Hybrid4 oraz w pełni elektrycznej Corsy-e.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Podcasty będą z udziałem Marcina Dorocińskiego, ambasadora marki znanego z troski o klimat, środowisko naturalne i zwierzęta, oraz jego gości specjalnych, reprezentujących zróżnicowane dziedziny życia.

Wystąpi raper i współzałożyciel grupy Molesta Piotr „Vienia” Więcławski, profesor nauk biologicznych Piotr Skubała, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcin Korolec i eko- aktywistka Paulina Górska.

– Przygotowana przez markę Opel specjalna seria podcastów ma na celu zachęcenie nas wszystkich do życia bardziej ekologicznie świadomego, a także do korzystania z nowoczesnych, zielonych technologii, dzięki którym każdy może ograniczyć swój ślad węglowy. Opel to marka, która odważnie kroczy w kierunku elektromobilności oraz czyni ją prostą, przyjazną i przystępną. Już do końca przyszłego roku Opel będzie miał aż dziewięć zelektryfikowanych pojazdów w najważniejszych segmentach rynku, a cała gama marki zostanie zelektryfikowana do końca 2024 roku – mówi Jacek Górski, dyrektor generalny marki Opel w Polsce.

– Jazda samochodami elektrycznymi to niesamowita przyjemność połączona z troską o środowisko. Dzięki marce Opel, która oferuje nowoczesne technologie dostępne dla szerokiej grupy odbiorców, teraz praktycznie każdy ma szansę na wprowadzenie do swojego życia zmian, które pozytywnie wpłyną na otaczający nas świat. Elektromobilność jest z pewnością jedną z nich – powiedział Marcin Dorociński.

W czasie czteroodcinkowego cyklu Marcin Dorociński wraz ze swoimi gośćmi będzie zastanawiał się, co należy zrobić, żeby uratować świat i jak się do tego zabrać. Wspólnie porozmawiają m.in. o dobrych i złych nawykach, o konsumpcjonizmie, o tym jaki wpływ na środowisko ma nasza dieta oraz o przyszłości motoryzacji, bez której trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie. Akcji towarzyszy specjalnie przygotowany spot, zachęcający do odsłuchania serii podcastów.

W pierwszym z serii odcinków, zatytułowanym „Kto jeśli nie TY”, Marcin Dorociński rozmawia z raperem Piotrem „Vienio” Więcławskim o plastiku, zdrowym odżywianiu, wegetarianizmie. Ponadto dowiemy się również, jak skutecznie przekonywać i dlaczego warto zacząć od przekonywania siebie.

„Ładujemy się w przyszłość” to tytuł drugiego odcinka, w którym będzie mowa o samochodach elektrycznych oraz mitach krążących na ich temat. Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych nie tylko pomoże rozwiać stereotypy dotyczące samochodów elektrycznych, ale również opowie dokąd pędzą nowe trendy motoryzacyjne.

Trzeci odcinek z serii zatytułowany „Dobry klimat na zmiany” postara się odpowiedzieć na pytanie czy nie jest za późno na ratowanie świata? W poszukiwaniu odpowiedzi pomoże Piotr Skubała, który pomoże zrozumieć, co kryje się za terminem ślad węglowy i jak wprowadzać na co dzień zmiany.

Społeczeństwo wychowane w świecie, gdzie kluczowa jest konsumpcja, powinno zacząć szukać sposobu, aby posiadać rzeczy bardziej świadomie, korzystać z sensownych alternatyw. Na ten temat Marcin Dorociński będzie rozmawiał w ostatnim odcinku „Konsumpcja na biegu wstecznym” z Pauliną Górską. Poznamy także patenty na uporządkowane życie – począwszy od własnej szafy, a skończywszy na odpadach.

Podcasty można odsłuchać na stronie www.zyjpodprad.pl oraz między innymi na platformach: Soundcloud, Spotify oraz Youtube.