ORUROWANIE – NIE TYLKO TUNING ALE BEZPIECZEŃSTWO

Co wpływa na estetykę auta oraz zwiększa jego funkcjonalność i bezpieczeństwo? Z pewnością orurowanie charakteryzujące się wysoką jakością wykonania, solidnymi mocowaniami i atrakcyjnym wyglądem.

Orurowanie to pomysł na optyczny tuning auta, zwiększający jego użyteczność. Można je umieścić z przodu, z tyłu oraz z boku pojazdu – w postaci progów. Dopasowane do nadwozia, subtelnie podkreślą linię danego samochodu.

Na światowym rynku stale wzrasta popyt na auta typu SUV i pick-up, więc właściciele, chcąc nieco zindywidualizować swoje pojazdy, zwiększają ich atrakcyjność i funkcjonalność właśnie dzięki orurowaniu.

– W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się orurowania oraz dodatki, które osłaniają głównie progi auta – mówi Andrzej Karpowicz, właściciel sklepu Chromowane.com. Według tunerów, odpowiednio dobrany pakiet tych akcesoriów znacznie poprawia kształt bryły auta, dzięki czemu pojazd staje się bardziej muskularny.

Orurowanie błędnie kojarzone jest tylko z autami terenowymi. Dużą popularność zyskuje wśród właścicieli samochodów typu SUV, pick-up czy van. Poza poprawą wyglądu tych pojazdów zabezpiecza nadwozie przed przypadkowym uszkodzeniem podczas jazdy w terenie. Warto dodać, że elementy tworzące orurowanie przednie zwiększają bezpieczeństwo podróżujących pojazdem podczas ewentualnej kolizji.

Orurowanie poza estetycznymi walorami ze względu na swoją funkcjonalność, posiada wszechstronne zastosowanie.

W gamie oferowanych produktów, dostępne są orurowania, a także stopnie boczne i podesty do takich modeli jak m.in.: Dacia Duster, Nissan Navara, Nissan Qashqai, Suzuki Grand Vitara, Citroen Berlingo czy Peugot Partner. Produkty są wykonane z wysokogatunkowego aluminium, stali szlachetnej oraz tworzywa ABS.