OSRAM: CZY POKONANIE MGŁY JEST MOŻLIWE (PORADY)

osram-mgla1

Oświetlenie pojazdów wciąż się zmienia. Coraz częściej nowe modele samochodów wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, jak np. światła LED do jazdy dziennej.

To jednak nie znaczy, że posiadacze starszych aut są skazani na konwencjonalne technologie. Dla nich m.in. dedykowane są nowoczesne rozwiązania diodowe, będące zamiennikami halogenowych źródeł światła.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Takie są na przykład retrofity LED marki OSRAM dla klasycznych żarówek przeciwmgłowych. Lampy LEDriving FOG, dostępne są w dwóch odmianach – pozwalają zastąpić halogenowe źródła światła typu H8/H11/H16 oraz H10 produktami w technologii LED.

osram-mgla2

Zapewniają światło o temperaturze barwowej 6000 K, dzięki czemu stanowią ciekawe uzupełnienie dla diodowych świateł dziennych oraz reflektorów głównych, wyposażonych w ksenony czy źródła LED. Chłodnobiała barwa światła to także lepsza widoczność, co jest niezwykle ważne podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

Montaż lamp jest niezwykle prosty, należy jednak pamiętać, że można ich używać jedynie w przypadku jazdy w warunkach off- road. Produkty tego typu nie posiadają bowiem homologacji ECE, bo takie regulacje prawne dla oświetlenia LED jeszcze nie zostały opracowane. Lampy te nie mogą więc być stosowane w oświetleniu zewnętrznym pojazdów, poruszających się po drogach publicznych. Do takich aut OSRAM oferuje gotowe, homologowane światła typu FOG/DRL, m.in. LEDriving FOG PL.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii odprowadzania ciepła, trwałość lamp LEDriving FOG szacuje się nawet na 5 000 godzin, a 5-letnia gwarancja to potwierdzenie jakości i niezawodności produktu.