OSRAM: DOPASUJ OŚWIETLENIE DO PREFERENCJI

osra1

Podobnie jak są rozmaite rodzaje pojazdów, są także różni kierowcy o odmiennych oczekiwaniach. To tyczy się również oświetlenia samochodowego.

Firma OSRAM chcąc wyjść naprzeciw potrzebom swoich użytkowników wprowadza nowe opakowania mające jeszcze bardziej odzwierciedlać koncentrację na preferencjach zakupowych klienta, jego stylu jazdy i potrzeb związanych z oświetleniem.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Całkowicie odmieniona szata graficzna pozwala na intuicyjne, oparte na kolorach, przyporządkowanie grup produktów do stylu jazdy i oczekiwań kierowców związanych z oświetleniem.

– Wzory zostały opracowane w oparciu o badania rynku oraz skojarzenia kolorystyczne funkcjonujące w świadomości klientów na motoryzacyjnym rynku wtórnym – tłumaczy Magdalena Bogusz, marketing menedżer w segmencie oświetlenia motoryzacyjnego marki OSRAM.

osra2

Duża grupa kierowców to użytkownicy ceniący sobie maksimum bezpieczeństwa i bardzo wydajne światło, jeżdżący często nocą i poza obszarem zabudowanym. Dla nich idealnie sprawdzą się źródła światła serii Night Breaker i Silverstar w ciemnoczerwonych opakowaniach.

Użytkownicy lubiący wyróżniać się na drodze, stawiający na indywidualność i wygląd to najlepsza grupa dla produktów przyciągających wzrok, podkreślających charakter pojazdu, często dających bardziej zimną, niebieskawą barwę światła. W ofercie OSRAM takie produkty znajdą się w niebieskich opakowaniach – seria Cool Blue Intense.

Popularną linię Ultra Life, o wydłużonej trwałości, charakteryzuje kolor zielony. Decydują się na nią najczęściej kierowcy, którzy przywiązują szczególną wagę do trwałości i niezawodności, jeżdżący głównie w dzień i po oświetlonym nocą mieście lub gdy samodzielna wymiana żarówki w ich pojeździe jest wyjątkowo trudna.

G10232058_64210-01B_MiG_02.indd

Żarówki i lampy ksenonowe linii Original (dokładnie takie, jakie są stosowane na pierwszy montaż w niemal połowie nowych samochodów) mają biało- pomarańczowe opakowania. Produkty z tej serii są przeznaczone dla kierowców ceniących sobie markowe, oryginalne części zamienne.

Swój kolor opakowań – szary lub czarny, zależnie od wersji – mają także produkty oparte na technologii LED.

– Na każdym z nowych opakowań znajdzie się piktogram pojazdu, do którego przeznaczone są konkretne produkty – do samochodu, motocykla, skutera czy ciężarówki. Lampy ksenonowe wszystkich grup produktów zostały dodatkowo wyróżnione kolorem srebrnym dla jeszcze łatwiejszego rozróżnienia technologii. Kolorowe opakowania pozwolą także szybko znaleźć właściwą żarówkę z używanej do tej pory linii, gdy trzeba wymienić przepaloną – dodaje Magdalena Bogusz.

W ostatnim czasie rośnie liczba podrabianych części samochodowych, w tym także oświetleniowych, m.in. palników ksenonowych. Właśnie dla lamp wyładowczych, firma OSRAM wprowadziła dodatkowe zabezpieczenia. Na każdym opakowaniu znajduje się kod, a na lampie dane, które razem tworzą unikalny zestaw informacji, pomocny klientowi w zweryfikowaniu oryginalności produktu. Można tego dokonać za pośrednictwem strony www.osram.com/trust.