OSRAM: NOWE UNIWERSALNE LAMPY LED

G10457654_FC2_LEDriving_FOG_MiTw_04.indd

Firma OSRAM jako pierwsza na rynku wprowadza lampy LED, które w jednej obudowie łączą funkcje świateł dziennych i przeciwmgłowych. Nowa oferta to dobry wybór dla miłośników nowoczesnych technologii oświetleniowych w segmencie motoryzacji.

LEDriving FOG to pierwsze na rynku światła w technologii LED, które pełnią funkcję zarówno lamp do jazdy dziennej jak i przeciwmgłowych. Mają homologację ECE R19 F3 E1 na światła dzienne (RL), przeciwmgłowe (B), a także na dodatkową funkcję doświetlania zakrętów (K).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
OSRAM DLA MOTORYZACJI


Te ostatnie włączają się po uruchomieniu kierunkowskazu, poszerzając strumień światła o 30 do nawet 45 stopni. Światła dzienne wykonano w technologii LightGuide, która zapewnia jednolitą linię z niewidocznymi pojedynczymi punktami świetlnymi. Światła przeciwmgłowe i doświetlania zakrętów są także wykonane w technologii LED. Dzięki swoim rozmiarom lampy pasują do standardowych otworów na światła przeciwmgłowe o średnicy 90 mm.

Jakość i trwałość produktu sięgającą 5000 godzin zapewniają zastosowane diody firmy OSRAM, klosze odporne na uderzenia żwiru oraz obudowa z wysokiej jakości aluminium dobrze rozpraszająca ciepło. Dlatego nowe lampy są objęte aż 5-letnią gwarancją.

Lampy są przystosowane do napięcia wejściowego 12/24V, można je więc stosować zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. Ich montaż jest prosty i nie wymaga zmian w pojeździe. Ponadto, dzięki technologii LED zapewniają do 85 proc. oszczędności energii w porównaniu ze standardowymi lampami przeciwmgłowymi. Temperatura barwowa światła w trybie jazdy dziennej wynosi 5200 K (zbliżone do światła dziennego), a w przypadku włączenia lamp przeciwmgłowych – 6000 K (światło chłodno-białe).