OSRAM: NOWE ŻARÓWKI NIGHT BREAKER UNLIMITED

Os_360f90c

Na polskim rynku pojawiły się najjaśniejsze żarówki samochodowe – OSRAM Night Breaker Unlimited. To nowa, udoskonalona wersja żarówek Night Breaker Plus.

Nowe żarówki zapewniają dłuższy zasięg reflektora, w przypadku H7 nawet o 40 m i o 35 m w przypadku pozostałych typów. Oznacza to, że podczas jazdy z prędkością 90 km/h kierowca samochodu wyposażonego w żarówki Night Breaker Unlimited może zauważyć przeszkodę nawet o 1,5 sekundy wcześniej, niż jadący autem ze standardowymi żarówkami.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
OSRAM DLA MOTORYZACJI


Night Breaker Unlimited dostarczają także aż do 110 proc. więcej światła na drodze niż produkty standardowe. Jest to szczególnie widoczne w kluczowym dla bezpieczeństwa przedziale od 75 do 100 metrów przed samochodem. Poza tym nowe żarówki zapewniają aż o 20 proc. bielsze światło od standardowych. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnego filtra – częściowo pokrytej kobaltem bańce. Ta powłoka sprawia także, że efekt olśnienia odbitym światłem jest znacznie mniej odczuwalny. Białe światło ulepszonych żarówek OSRAM (4000 K) zwiększa komfort jazdy dzięki redukcji zmęczenia wzroku i jednocześnie sprawia, że dobrze widoczne są pasy na jezdni, znaki drogowe czy idący poboczem ludzie.

Żarówki OSRAM Night Breaker Unlimited mają pokrytą srebrem główkę. Warstwa tego metalu jest także na trzonku ze stykami. Nowość jest dostępna w punktach prowadzących sprzedaż żarówek samochodowych OSRAM i można je dostać w typach H1, H3, H4, H7, HB3, HB4 oraz HB11 w klasycznym opakowaniu kartonowym, w opakowaniu typu blister oraz jako duo box z tworzywa sztucznego.