OSRAM: ZASTĄP ŻARÓWKI LAMPAMI LED

G10361335_3850WW_T4W_BA9s_02B_MiCh_03.indd

Firma Osram oferuje zestawy lamp LED, które mogą zastąpić popularne żarówki W5W, T4W i C5W, często stosowane np. w oświetleniu wnętrza samochodów.

Zestawy, tzw. retrofity, charakteryzują się nie tylko wyraźnie (nawet o 80 proc.) zmniejszonym zużyciem energii, ale zapewniają znacznie mocniejsze światło. Dodatkowo, można wybierać między dwoma barwami światła – ciepłobiałą (4000 K) i chłodnobiałą (6000 K). Dzięki wykorzystaniu diod Oslon SSL 150 kąt rozsyłu światła może sięgać 360 stopni.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Lampy z zestawów retrofit Osram są wyposażone w specjalną bańkę rozpraszającą, dzięki czemu światło jest jednorodne, co jest niemożliwe do uzyskania przy tradycyjnych żarówkach. Ponadto są chronione przed przegrzaniem przy pomocy miedzianych radiatorów i elektronicznych układów zabezpieczających. By trzonek lampy nie był widoczny w reflektorze retrofity Osram mają srebrzystą, metalową otoczkę.

Nowe lampy LED firmy Osram są przeznaczone na razie tylko do stosowania wewnątrz samochodu lub w off-roadzie, gdyż nie opracowano jeszcze norm dla tego typu źródeł światła.