OTWARCIE WYSTAWY ZDJĘĆ ANI JACKOWSKIEJ

AJ_MG_0126

Już 22 kwietnia o godzinie 12 00 zapraszamy na otwarcie wystawy zdjęć podróżniczki Ani Jackowskiej, która odbędzie się w Centrum Handlowym „Galeria Bemowo” w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 126.

Wystawa obejmuje temat trzech podróży Ani, do Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Austrii. Znajdą się tam drukowane zdjęcia wielkoformatowe, można też będzie usiąść na kanapie i obejrzeć znacznie szerszą multimedialną prezentację zawierającą ponad 60 zdjęć. W dwóch gablotach prezentowane będą osobiste pamiątki autorki z dalekich podróży. Ekspozycja potrwa 4 tygodnie.


Zobacz także:
ANIA JACKOWSKA


W trakcie otwarcia, wystawie towarzyszyć będzie prezentacja podróżniczki, która wprowadzi zaproszonych gości i dziennikarzy w atmosferę miejsc, które zostały przedstawione na zdjęciach. Będzie to możliwość do osobistej rozmowy z Anią oraz poznania wspomnień z prezentowanych podróży.

Ania Jackowska: Podróż to zdjęcia. W podróży zbieram obrazki, które potem tworzą całość. Miejsca, ludzie, przypadkowe sytuacje. Czasem lepsze, czasem gorsze. Ale dzięki temu, że są, zawsze mam możliwość powrotu do skończonej podróży. Może dlatego cały czas jestem w drodze, mając przed oczami obrazy, które z drogi dojrzałam…

Ania Jackowska – podróżniczka, laureatka prestiżowej nagrody National Geographic – Traveler przyznaną jej za ponad 70-dniową podróż po krajach Bałkańskich – Moto Balkan Cooltour. Autorka książek: „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”.

Aj 1_MG_9443

W ramach projektu „Jedna kobieta, jeden motocykl wiele kultur”, realizuje samotne wyprawy motocyklowe. Dotychczasowe kierunki to: Maroko (2008), Syria (2009), kraje Bałkańskie (Moto Balkan Cooltour, 2010), USA (Nie tylko Route 66 czyli easy rider w USA, 2011) Argentyna (MotocykLove Tango Argentyńskie,2012) oraz Austria (Sacher i Alpejskie Łąki, Austria 2012). Kolejna już za niecały miesiąc.

Więcej informacji o podróżach Ani znaleźć można na stronie internetowej Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz Fanpage’u Kobieta na Motocyklu/FB/.

Sponsorami i partnerami wypraw Ani Jackowskiej są m.in: Metzeler, Autoguard, BMW Polska, Canon, Sinnet i Polski Związek Motorowy.