PARYŻ 2012: ALFA ROMEO Z DUCHEM SPORTU

Na stoisku Alfa Romeo na salonie w Paryżu prezentowane są cztery egzemplarze modelu MiTo. Są wśród nich: wersja Safety Car, biorąca udział w światowych mistrzostwach SBK; dwie wersje, które będą dostępne w sprzedaży w najbliższych miesiącach.

Obok tych sportowych interpretacji modelu, na wyróżnienie zasługuje motocykl klasy Superbike Aprilia, biorący udział w mistrzostwach SBK, którego dosiada sam Max Biaggi.

Publiczność może podziwiaćAlfę Romeo MiTo Quadrifoglio Verde 1.4 MultiAir 170 KM, która stanowiła źródło inspiracji dla dwóch modeli z serii specjalnej. Model ten bierze udział w cyklu mistrzostw SBK jako oficjalny „Safety Car”.

Ten samochód – wyróżniający się ekskluzywnym, wyścigowym kolorem czerwonym – zostanie pokazany na torze w sesji warm up, jeszcze przed rozpoczęciem wszystkich wyścigów oraz innych zawodów w ramach programu Superbike World Championship: Superstock 600 European Championship, Superstock 1000 FIM Cup i Supersport World Championship.

Reflektory zostaną skierowane także na model Giulietta, który będzie prezentowany z eleganckim pakietem „Collezione” i ekskluzywnym, sportowym pakietem Sportiva, który powstał z inspiracji legendarnej czterolistnej koniczyny (Quadrifoglio Verde).

Alfa Romeo i SBK Superbike World Championship

W trwającym sezonie Alfa Romeo i SBK Superbike World Championship „przecinają wstęgę” współpracy szósty rok z rzędu. Od 2007 r. marka uczestniczy w tym ważnym wydarzeniu motocyklowym w charakterze Top Sponsor oraz jako Oficjalny „Safety Car”, podzielając te same wartości sportowego ducha, technologii i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

To ważna i dobrze rozwijająca się współpraca: wystarczy wspomnieć, że SBK Superbike World Championship 2012 może liczyć na przekaz ponad 104 stacji telewizyjnych, nadających programy o łącznej długości prawie 4000 godzin w trakcie sezonu sportowego.

W edycji SBK Superbike World Championship 2012 pałeczkę Oficjalnego „Safety Car” przejęła Alfa Romeo Giulietta w sportowej wersji Quadrifoglio Verde.