PARYŻ 2012: MITSUBISHI – PREMIERA OUTLANDERA

Na stoisku Mitsubishi Motors podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu (Mondial de l’Automobile) odbędzie się kilka istotnych premier produktów nowej generacji, stworzonych w ramach ambitnego, globalnego i ekologicznego planu rozwoju firmy. W samym centrum tej ofensywy znajdzie się nowy Outlander Plug-in Hybrid EV, który na targach będzie świętował swoją światową premierę.

Nowy Outlander Plug-in Hybrid EV (w skrócie “PHEV”) nie jest zwykłą wariacją wersji napędzanej silnikiem spalinowym (ICE – Internal Combustion Engine), ani tylko przykładem zastosowania dedykowanej technologii hybrydowej typu plug-in. Samochód będzie dzielił architekturę z wersją ICE (z napędem spalinowym) nowego Outlandera, która sama w sobie będzie technologicznym dziełem sztuki.

Nowy Outlander Plug-in Hybrid EV to pierwszy na świecie seryjny samochód elektryczny ze stałym napędem na cztery koła, stworzonym na bazie uznanej na całym świecie technologii 4WD Mitsubishi.

Nowy pojazd będzie pierwszym samochodem seryjnym wytwarzanym przez popularnego producenta, który już od początku będzie budowany z uwzględnieniem układów napędowych typu ICE lub PHEV.

Plug-in Hybrid EV
Oprócz cech typowych dla modeli Mitsubishi, nowy Outlander PHEV to pierwszy samochód hybrydowy typu plug-in opracowany przez Mitsubishi Motors i zbudowany w oparciu o pojazd elektryczny EV z uwzględnieniem bogatego doświadczenia koncernu MMC w tworzeniu samochodów tego typu oraz know-how z zakresu elektroniki. Dodatkowo model ten będzie w razie potrzeby wspomagany silnikiem benzynowym, co tworzy rozwiązanie dużo lepiej dostosowane do potrzeb rynków globalnych, niż wersje z silnikiem wysokoprężnym.

Duży zasięg

Układ napędowy nowego Outlandera PHEV, obejmujący silnik elektryczny z przodu, silnik elektryczny z tyłu oraz silnik benzynowy/generator z przodu, daje możliwość pracy w trzech trybach:

– Pure (dwa silniki elektryczne, 4WD, EV);
– Series (dwa silniki elektryczne, 4WD, tryb EV przy wsparciu ze strony generatora);
– Parallel (silnik spalinowy wspierany dwoma silnikami elektrycznymi napędzającymi wszystkie koła).

System Mitsubishi Plug-in Hybrid umieszczony w nowym Outlanderze zapewni duży zasięg i bardzo niską emisję – wartości porównywalne z wynikami osiąganymi przez samochód studyjny Concept PX-MiEV II, który przejedzie nawet 800 kilometrów, wydzielając przy tym poniżej 50 gramów CO2 na kilometr.

Przyszłość…

Nowy Outlander ICE wejdzie do sprzedaży w Europie Zachodniej i Wschodniej jesienią 2012 roku, natomiast Outlander Plug-in Hybrid EV pojawi się w europejskich salonach Mitsubishi w roku 2013.

Oprócz rodziny nowego Outlandera, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu firma Mitsubishi zaprezentuje kolejne premierowe modele przeznaczone na rynek europejski.
paryż 2012, salon samochodowy, targi motoryzacyjne, Mondial de