PARYŻ 2018: NOWY SUV C5 AIRCROSS PRODUKOWANY WE FRANCJI

citr-fabr1

Nowy SUV C5 Aircross jest prezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Mondial de l’Automobile w Paryżu w wersji produkowanej we Francji.

Model Citroena wyróżnia się unikatowym charakterem, większym komfortem i modułowością. Jest już dostępny na zamówienie, a do sprzedaży wejdzie na początku 2019 roku.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Nowy SUV C5 Aircross jest produkowany w fabryce w Rennes – La Janais, miejscu o symbolicznym znaczeniu dla Citroëna. Model otrzymał w sierpniu znak „Origine France Garantie”. Poniżej przedstawiamy krótki zarys historii tego zakładu przemysłowego, w którym produkowana była większość legendarnych modeli Marki i który z powodzeniem przeszedł dogłębną transformację przed uruchomieniem produkcji nowego sztandarowego modelu Citroëna.

citr-fabr2

Fabryka w Rennes – La Janais jest miejscem szczególnym w historii producenta. Jest to historyczny kompleks przemysłowy marki, który powstał w 1960 roku z inicjatywy generała de Gaulle’a. Zamiarem było uczynienie Bretanii regionem przemysłowym oraz stworzenie zakładu produkującego modele marki.

Ze względu na potrzeby wydajności produkcyjnej Groupe PSA fabryka produkuje także modele innych marek grupy, ale do dziś jest ściśle związana z Citroënem. Wybór fabryki w Rennes – La Janais do produkcji SUV-a C5 Aircross, nowego sztandarowego modelu marki, jest ważnym elementem strategii grupy oraz szansą dla regionu i zatrudnionych tam mieszkańców.

Przy produkcji nowego SUV-a C5 Aircross, pokazywanego na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show, wykorzystane zostało bogate know- how dostawców, z których większość pochodzi z Francji, z regionu Rennes. Niektórzy z nich mają swoje jednostki bezpośrednio na terenie zakładu.

citr-fabr3

Od dnia inauguracji model ma certyfikat „Origine France Garantie”, dzięki czemu dołączył do E-MEHARI, również produkowanego w Rennes – La Janais oraz do produkowanych w Valenciennes modeli SpaceTourer i Jumpy.

Znak jest dla klientów gwarancją 100% francuskiego know- how, które ma swoje źródło w niemal 60-letniej tradycji przemysłowej Rennes.