PEKIN 2012: GAC FIAT W NATARCIU – NOWE MODELE

Podczas 12. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Pekinie spółka GAC FIAT (Guangzhou Automobile Company Fiat)wprowadza na ten rynek takie ,modele, jak Fiat 500 „by Gucci”, Fiat 500C, czy crossover Fiat Freemont. Prezentuje również najnowszą limuzynę produkowaną w Chinach, czyli Fiata Viaggio.

Fiat Viaggio: światowa premiera

Viaggio (którego chińska nazwa Fei Xiang nawiązuje do koncepcji latania), to bez wątpienia największa atrakcja stoiska GAC Fiat. Jest wspólny projekt Fiata i Chryslera oraz pierwszy model produkowany w Chinach przez spółkę.

Pierwsze egzemplarze Fiata Viaggio zostaną wyprodukowane pod koniec czerwca i zaczną być sprzedawane pod koniec roku.

Fiat 500 “Collezione”

Na targach motoryzacyjnych w Pekinie są też prezentowane samochody Fiat 500 “Collezione”, z najnowszymi wersjami Fiat 500 „by Gucci” i Fiat 500C.

Model 500 „by Gucci”, stworzony wspólnie z marką Gucci, został (o czym już pisaliśmy na naszych łamach) oficjalnie zaprezentowany na rynku chińskim 19 kwietnia. Ta specjalna edycja samochodu została zaprojektowana przez Fridę Giannini, dyrektor kreatywną firmy Gucci, we współpracy z Centro Stile Grupy Fiat.

Fiat 500C, kolejna nowość, “wnosząca” do Chin powiew śródziemnomorskiego klimatu, piękno kabrioletu spod znaku “Made in Italy”.

Fiat Freemont

Crossover Freemont, zaprezentowany w Chinach w styczniu, okazał się dużym sukcesem. Może sprostać tak różnym wymaganiom, zarówno podczas użytkowania w pracy, jak i w czasie wolnym.

GAC Fiat

Stoisko GAC Fiat znajduje się w Pawilonie E4, razem ze stoiskami marek Chrysler/Jeep, Maserati i Ferrari.

GAC Fiat prowadzi intensywne prace przy budowie nowego zakładu produkcyjnego w Changsha, w prowincji Hunan, który będzie jednym z najlepszych na świecie pod względem struktury, logistyki, systemów zarządzania i produkcji. Budowa zakładu i tworzenie jego struktur postępują zgodnie z planami uruchomienia produkcji modelu Fiat Viaggio pod koniec czerwca 2012.

W Chinach otwarto 91 koncesjonariuszy i 125 salonów sprzedaży samochodów.

FIAT VIAGGIO

Jako „dziecko” włoskiego designu, nowy Fiat Viaggio łączy z typową włoską pasją klasyczne i nowoczesne koncepcje stylistyczne. Wydłużony tylny słupek podkreśla opływowy profil samochodu. Mnogość eleganckich elementów chromowanych (już w wersji bazowej), nadaje mu niezwykle wyrafinowany wygląd.

Wnętrze charakteryzuje się wzornictwem „skoncentrowanym na kierowcy”: ekskluzywne obramowanie tablicy przyrządów w centralnej części deski rozdzielczej wyróżnia je wśród innych samochodów. Żadnych materiałów udających drewno czy metal: deska rozdzielcza jest spójna, o miękkiej i przyjemnej w dotyku powierzchni. Wnętrze jest ciepłe i eleganckie w dwukolorowej gamie barw (biały i beż). W wyższych wersjach obecność 8,4-calowego monitora systemu audio i nawigacji dodatkowo podkreśla charakter high-tech, unikalny w tym segmencie.

Wymiary auta to: długość 4679 mm, szerokość 1850 mm i rozstaw osi 2708 mm. Limuzyna posiadająca 5 miejsc i 4 drzwi, opiera się na konstrukcji wg zasady CUSW (Compact US Wide), stanowiącej również bazę do nowego Dodge Dart, zaprezentowanego w styczniu na Salonie Samochodowym w Detroit.

Fiat Viaggio będzie jedynym samochodem w swoim segmencie, oferującym na rynku chińskim silniki turbo (1.4 T-Jet 120 KM i 150 KM). Razem z silnikami T-Jet będzie oferowana najnowsza automatyczna 6-biegowa skrzynia biegów z podwójnym suchym sprzęgłem oraz alternatywnie wypróbowana, ręczna 5-biegowa.

Fiat Viaggio na chińskim rynku samochodowym pozycjonuje się w bardzo konkurencyjnym segmencie średnim, skierowany jest młodych ludzi, eleganckich indywidualistów, wychowanych w dużych metropoliach.

Pierwszy wspólny projekt Fiat-Chrysler, model Fiat Viaggio, będzie produkowany w nowej fabryce GAC Fiat w Changsha, w prowincji Hunan.