PEUGEOT L750 R HYBRID VISION GRAN TURISMO JUŻ GOTOWY

peu_gra1

Peugeot L45, kierowany przez Dario Restę, zwyciężył 30 maja 1916 roku w legendarnym wyścigu Indianapolis 500 ze średnią prędkością 135 km/h.

Sto lat później, w maju 2016 roku, dla uczczenia setnej rocznicy tego zwycięstwa, producent wspólnie z działem sportu zaprezentowali model L500 R HYbrid Vision Gran Turismo.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

MCLAREN ULTIMATE VISION W GRZE GRAND TURISMO SPORT


 

Przy okazji wprowadzenia do sprzedaży 18 października tego roku nowej gry wideo Gran Turismo Sport na PlayStation 4, Peugeot i Peugeot Sport prezentują nową, bardziej rasową i sportową wersję tego samochodu: L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo.

peu_gra2

Podobnie jak Peugeot L500 R HYbrid Vision Gran Turismo, również nowy model L750 R został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami określonymi dla samochodów wyścigowych i otrzymał samonośne, karbonowe nadwozie. Wersja ta bez wątpienia dostarczy jego użytkownikom moc wyjątkowych doznań z jazdy.

Samochód został wyposażony w silnik spalinowy współpracujący z silnikiem elektrycznym. Jednostka spalinowa osiąga moc 580 KM przy maksymalnych obrotach 10 000 obr./minutę. Moc silnika elektrycznego wynosi 170 KM, co zapewnia L750 R HYbrid Vision Gran Turismo łączną moc 750 KM.

Jego źródłem zasilania jest akumulator litowo- jonowy chłodzony cieczą. Przeniesienie napędu zapewnia 7-stopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów, bazująca na najnowszych technologiach stosowanych w samochodach wyczynowych. Całość zespołu napędowego umieszczona została na wysokości tylnej osi.

peu_gra3

Wyposażony w dwuobwodowy, hydrauliczny układ hamulcowy z 4 wentylowanymi tarczami z kompozytów węglowych, regulowane zawieszenie zmieniające wielkość prześwitu zależnie od prędkości i kute, magnezowe felgi, nowe auto został zaprojektowane z myślą o maksymalnie aerodynamicznych kształtach i jak najniższej masie, które przekładają się na rekordowo wysokie osiągi.

Przy masie 825 kg, o 175 kg mniejszej od Peugeot L 500 R HYbrid Vision Gran Turismo, samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,4 sek.

Niezależnie od tego, którą wersję wybierzemy, obydwie bestie będą potrafiły dostosować się do 17 kierunków i licznych tras dostępnych w grze Gran Turismo Sport.