PEUGEOT: NOWY E-TRAVELER ALLURE W WYDANIU DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH

Bardziej wydajny, komfortowy, bezpieczny i elegancki – nowy PEUGEOT E-TRAVELLER realizuje zapotrzebowanie firm zajmujących się przewozem osób na zeroemisyjne pojazdy.

Nowy PEUGEOT E-TRAVELLER to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm poszukujących pojazdu, który w komfortowych warunkach może przewieźć wielu pasażerów z bagażami, a do tego spełnia zasady zrównoważonego rozwoju.


Zobacz także:

VOLVO: ELEKTRYCZNY MINIVAN EM90 POSZERZA PORTFOLIO MARKI
 

PREMIERY


 

Nowy E-TRAVELLER jest oferowany w dwóch długościach nadwozia: Standard (4,98 m) i Long (5,33 m). Stosunkowo niewielka wysokość 1,90 m umożliwia wjazd na większość parkingów.

PEUGEOT E-TRAVELLER – dostosowany do wszelkich potrzeb

PEUGEOT E-TRAVELLER to w zależności od wersji 5- lub nawet 9-osobowy samochód, który zapewnia komfort klasy premium i jest przeznaczony dla firm zapewniających przewóz osób (hoteli, firm obsługujących przewozy lotniskowe, korporacji taksówkarskich itd.). W wersji VIP oferuje konfigurację z 4 fotelami ustawionymi przodem do siebie i wyjątkowo luksusowe wyposażenie (trójstrefowa klimatyzacja, przeszklony dach z przesłoną itd.).

W modelu położono szczególny nacisk na praktyczne rozwiązania: przesuwne i wyjmowane fotele, stoliki lotnicze w drugim rzędzie, wbudowane żaluzje przeciwsłoneczne i inne.

E-TRAVELLER może również wspierać użytkowników w outdoorowych aktywnościach dzięki wyposażeniu w system Advanced Grip Control z funkcją Hill Assist Descent Control, który zapewnia mocny napęd i pozwala na jazdę w piaszczystym, błotnistym lub zaśnieżonym terenie o słabej przyczepności.

Dostępna jest również niezwykle praktyczna, przeznaczona głównie do codziennych przewozów wersja E-EXPERT Combi, oferująca do 9 miejsc siedzących – np. dla stowarzyszeń i klubów.

Wspólną cechą wszystkich wersji nowego E-TRAVELLERA jest wyjątkowo przestronna kabina uzyskana dzięki umieszczeniu akumulatora pod podłogą. W zależności od konfiguracji nowy PEUGEOT E-TRAVELLER może przewieźć do 9 osób i dysponuje wówczas bagażnikiem o pojemności 1.500 litrów lub 5 osób przy pojemności bagażnika 3.000 litrów. W przypadku przewozu 2 lub 3 osób pojemność części bagażowej wzrasta do 4.900 litrów.

E-TRAVELLER, bazując na tych podstawowych zaletach, idzie o krok dalej, zapewniając większą przyjemność jazdy, bezpieczeństwo i wydajność.

NOWE SPOJRZENIE NA ELEGANCJĘ

Nowy E-TRAVELLER to propozycja eleganckiej i komfortowej mobilności w branży przewozu osób.

Zmieniona stylistyka przodu. Nowy E-TRAVELLER ma wygląd zgodny z nową stylistyką gamy PEUGEOT, z oryginalnym grillem z nowym logo marki pośrodku, nowymi reflektorami Full LED z kultową sygnaturą świetlną przypominającą ślad trzech pazurów i zderzakiem zoptymalizowanym pod względem ochrony i aerodynamiki.
Nowa deska rozdzielcza. Cyfrowy zespół zegarów i wskaźników oraz duży, 10-calowy centralny ekran dotykowy to praktyczne rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo. Nowa kierownica może być w opcji wyposażona w funkcję podgrzewania. Zwiększona została liczba i pojemność schowków, umieszczonych między innymi w górnej części deski rozdzielczej i na środkowej konsoli. Na desce rozdzielczej zobaczymy nową, praktyczną i niewielką dźwignię zmiany biegów skrzyni automatycznej e-Toggle.
Starannie wykończone wnętrze. W zależności od wersji na siedzeniach pojawiają się nowe tkaniny lub perforowana skóra, a na panelach bocznych nowe okładziny w kolorze Liquid Palladium.

STALE ULEPSZANE TECHNOLOGIE ZWIĘKSZAJĄCE POZIOM KOMFORTU I BEZPIECZEŃSTWA

Nowe elementy wyposażenia PEUGEOT E-TRAVELER zwiększają poziom komfortu i bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Nowy, w 100% cyfrowy zespół zegarów z kolorowym 10-calowym ekranem wchodzi w skład standardowego wyposażenia nowego E-TRAVELERA. Zapewnia zoptymalizowane i spersonalizowane wyświetlanie najważniejszych informacji, łącznie z informacjami pochodzącymi z systemu nawigacji oraz informacjami dotyczącymi przepływów energii i ładowania akumulatora trakcyjnego.
Nowy, duży centralny ekran dotykowy. Nowy E-TRAVELER jest wyposażony w standardzie w centralny w 100% cyfrowy ekran dotykowy HD 10’’, umożliwiający obsługę systemu audio i systemu nawigacji z dostępem do Internetu. Asystent głosowy „OK PEUGEOT” zapewnia najwyższy komfort, rozpoznaje naturalną mowę i umożliwia obsługę najważniejszych funkcji pokładowych.
Kompletny pakiet systemów wspomagania jazdy: wykrywanie zmęczenia kierowcy, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, ogranicznik prędkości. E-TRAVELER jest wyposażony w szeroką gamę systemów wspomagania jazdy, które w tym nowym modelu zostały uzupełnione o aktywny tempomat.

WYPOSAŻONY W POŁĄCZONE TECHNOLOGIE I BARDZIEJ WYDAJNY NIŻ KIEDYKOLWIEK

Kompletna oferta silników elektrycznych o wysokich osiągach i zasięgu do 350 km
Trzy tryby jazdy dostosowane do codziennego użytkowania. Nowy PEUGEOT E-TRAVELLER jest napędzany nowym, bardziej wydajnym silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, który zapewnia optymalne osiągi od momentu ruszania z miejsca do osiągnięcia prędkości maksymalnej 130 km/h. Dostępne są trzy tryby jazdy: Eco, sprzyjający zwiększaniu zasięgu, Power, zapewniający maksymalne osiągi przy pełnym obciążeniu i Normal.
Dwa rodzaje akumulatora i zasięg do 350 km. Nowy E-TRAVELLER doskonale spełnia wszystkie potrzeby i oferuje wybór dwóch akumulatorów. Akumulator 50 kWh jest idealnym rozwiązaniem do jazdy po mieście i w strefie podmiejskiej. Zapewnia zasięg do 224 km (w cyklu mieszanym WLTP, obecnie w trakcie homologacji). Dla zapewnienia optymalnej wszechstronności niezależnie od rodzaju trasy PEUGEOT E-TRAVELER jest także dostępny z akumulatorem 75 kWh, zwiększającym zasięg do 350 km (w cyklu mieszanym WLTP, obecnie w trakcie homologacji).
Nowy system hamowania rekuperacyjnego. W celu optymalizacji zasięgu, nowy E-TRAVELLER został wyposażony w system hamowania rekuperacyjnego o trzech poziomach odzyskiwania energii aktywowanych za pomocą łopatek umieszczonych pod kierownicą.
Skuteczne, szybkie ładowanie. Ładowarka pokładowa prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW dostępna w standardzie lub ładowarka prądu trójfazowego o mocy 11 kW oferowana w opcji umożliwia bezproblemowe ładowanie akumulatora trakcyjnego z dowolnego terminala.
Szacunkowe czasy ładowania wynoszą odpowiednio:
Z terminala publicznego o mocy 100 kW – 38 minut w przypadku akumulatora 50 kWh, 45 minut w przypadku akumulatora 75 kWh (ładowanie od 5 do 80%).

Ze stacji Wall Box o mocy 11 kW – pełne naładowanie za pomocą ładowarki pokładowej o mocy 11 kW w ciągu 4 godzin 50 minut w przypadku akumulatora 50 kWh lub 7 godzin 30 minut w przypadku akumulatora 75 kWh.

Ze stacji Wall Box o mocy 7,4 kW – pełne naładowanie za pomocą ładowarki pokładowej o mocy 7,4 kW w ciągu 6 godzin 43 minut w przypadku akumulatora 50 kWh lub 11 godzin 20 minut w przypadku akumulatora 75 kWh.

Najnowszej generacji systemy łączności ze światem
Systemy informacyjne z dostępem do Internetu PEUGEOT i-Connect i PEUGEOT i-Connect Advanced. System PEUGEOT i-Connect® zapewnia pełną, wysoce responsywną łączność z otoczeniem dzięki funkcji klonowania ekranu (Apple CarPlay / Android Auto). Wrażenie technologicznego zaawansowania potęguje system PEUGEOT i-Connect Advanced z wydajnym i skutecznym systemem nawigacji TomTom z dostępem do Internetu. Aktualizacje systemu odbywają się w trybie „over the air”.
System łączności bezprzewodowej z Apple Car Play i Android Auto umożliwia teraz przeglądanie na centralnym ekranie pokładowym zawartości smartfona bez konieczności jego podłączania.
Na środkowej konsoli z przodu nowego E-TRAVELLERA zamontowana jest bezprzewodowa ładowarka do smartfonów.
Zwiększona liczba portów USB. Nowy E-TRAVELLER jest wyposażony w dwa gniazda USB-C na desce rozdzielczej, dwa gniazda USB-C przy fotelach w drugim rzędzie i dwa gniazda 12 V (w schowku w desce rozdzielczej i w bagażniku).