PEUGEOT: POLSKA GAMA I CENNIK NOWEGO 408

Nowy PEUGEOT 408 to fastback o unikatowej sylwetce – plasuje się wśród topowych modeli segmentu C.

PEUGEOT 408 wyróżnia się przede wszystkim dynamiczną sylwetką typu fastback i koncepcją niemieszczącą się w żadnej z obecnych kategorii. Ma też niepowtarzalny styl. Jego przyczajony, koci wygląd jest typowy dla modeli marki. Ostre linie nadwozia współgrają z grillem, idealnie wkomponowanym w przód samochodu, wykończonym w kolorze nadwozia, z umieszczonym na nim nowym logo PEUGEOT z głową lwa. Zaskakujący kształt tylnego zderzaka podkreśla unikatową, dynamiczną linię samochodu. Nowy PEUGEOT 408 ma stabilną sylwetkę i duże koła o średnicy 720 mm z imponującymi felgami 20’’ o nietypowym, geometrycznym wzorze. Przednie światła z sygnaturą świetlną w kształcie kłów podkreślają przynależność 408 do rodziny modeli PEUGEOT, podobnie jak tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów.


Zobacz także:

TOYOTA: PREMIERA NOWEJ COROLLI CROSS I DNI OTWARTE

PREMIERY


 

Nadwozie nowego PEUGEOT 408, mierzące 4,69 m długości z rozstawem osi 2,79 m, zaskakuje przestronnością wnętrza w drugim rzędzie siedzeń. Oferuje 188 mm wolnego miejsca na wysokości kolan. Bardzo obszerny jest także bagażnik o pojemności 536 litrów, który można powiększyć do 1611 litrów po złożeniu tylnych oparć i siedzeń. Sylwetka samochodu jest niezwykle smukła i dynamiczna, a jego wysokość wynosi zaledwie 1,48 m. Ma to korzystny wpływ na efektywność aerodynamiczną.

PEUGEOT 408 oferuje kierowcy i pasażerom PEUGEOT i-Cockpit najnowszej generacji, którą można rozpoznać po kompaktowej kierownicy zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu maksymalnej przyjemności prowadzenia i zwrotności samochodu. Szczególny nacisk położono na jakość wykonania wnętrza jak również na łączność ze światem poprzez zastosowanie najnowszych technologii, dzięki którym prowadzenie samochodu i podróżowanie staje się jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące.

Bogata gama systemów wspomagania prowadzenia wykorzystujących informacje z 6 kamer i 9 radarów zapewnia pasażerom poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Obejmuje w szczególności:

Aktywny tempomat z funkcją Stop & Go ,
– Funkcję Night Vision, która poprawia widoczność w nocy, ostrzega kierowcę o obecności zwierząt, pieszych lub rowerzystów na drodze zanim pojawią się w świetle reflektorów,
– System monitorowania martwego pola dalekiego zasięgu (75 metrów),
– Ostrzeganie o pojazdach zbliżających się w poprzek z lewej lub prawej strony podczas jazdy na wstecznym biegu.

Gama napędów PEUGEOT 408 obejmuje dwie wersje hybrydowe typu plug-in o mocy systemowej 180 i 225 KM oraz wersję benzynową o mocy 130 KM. Wszystkie trzy są oferowane wyłącznie z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów EAT8. Wersja w 100% elektryczna trafi do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jednym z głównych celów projektantów PEUGEOT 408 było zwiększenie efektywności energetycznej. Łączny efekt ich działań w postaci poprawy aerodynamiki, zmniejszenia masy (do 1 396 kg w najlżejszej wersji) i redukcji emisji spalin umożliwił znaczne obniżenie, średniego zużycia paliwa (w trakcie homologacji) w tym modelu, zarówno w wersjach z napędem hybrydowym, jak i spalinowym.

Nowy PEUGEOT 408 to model stworzony na rynki światowe. Jest produkowany we Francji w zakładzie w Miluzie z przeznaczeniem na rynek europejski, a wkrótce będzie również produkowany w Chengdu w Chinach z przeznaczeniem na tamtejszy rynek.

W PEUGEOT jesteśmy zdania, że życie staje się lepsze, gdy ma styl. I to właśnie dzięki unikatowemu stylowi, innowacyjnej sylwetce fastbacka i wyzwolonej elegancji nowy 408 stanowi doskonałe odzwierciedlenie filozofii i pomysłowości marki PEUGEOT – powiedziała Linda Jackson, dyrektor generalna marki PEUGEOT. Zaskakujący pod każdym względem, nowy PEUGEOT 408 został stworzony z myślą o miłośnikach motoryzacji i życia, którzy pragną uwolnić się od pewnych konwencji, a zarazem poszukują odpowiedzialnej przyjemności. W tym modelu odnajdą dążenie do technologicznej perfekcji zarówno pod względem efektywności energetycznej, jak i najwyższej klasy systemów cyfrowych, właściwe dla PEUGEOT, a także ogrom doznań, jakich dostarcza instynktowna jazda i bezstresowe podróżowanie.

Ceny i dane techniczne nowego PEUGEOT 408