PEUGEOT POLSKA LAUREATEM PRESTIŻOWEGO MEDALU

SONY DSC

Decyzją Kapituły przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji, Peugeot Polska został Laureatem tegorocznego Medalu Przyjaciel Integracji, którego wręczenie odbyło się podczas Wielkiej Gali Integracji w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W obecności Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotra Pawłowskiego, z rąk Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta minister Ireny Wóycickiej, nagrodę odebrali Sophie Passard, Dyrektor Marki Peugeot w Polsce oraz Dyrektor Handlowy Tomasz Chodkiewicz.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Wyróżnienie zostało przyznane Peugeot Polska za konsekwentną politykę w zakresie upowszechniania rozwiązań dla kierowców z niepełnosprawnościami w programie „Peugeot Bez Barier”, który w znaczący sposób pomaga w osiąganiu niezależności w zakresie transportu, podróży i mobilności.

– Jestem bardzo dumna, że odbieram tę nagrodę. “Peugeot Bez Barier” to znacznie więcej niż tylko samochód. To coś wyjątkowego, program, który wywodzi się z serca. Ten program istnieje dzięki zaangażowaniu pracowników Peugeot. Program może nie jest jeszcze idealny, ale może być ulepszony dzięki Wam – powiedziała Sophie Passard po otrzymaniu nagrody.

SONY DSC

Medal Przyjaciel Integracji jest największym wyróżnieniem przyznawanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 1997 roku. Otrzymują go osoby i instytucje, które nie działają bezpośrednio na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ale wyróżniają się otwartością i wrażliwością w tej sferze życia społecznego.
Program „Peugeot bez barier” funkcjonuje od 2011 roku. Jego nadrzędnym celem jest zaangażowanie Peugeot w integrację ze społeczeństwem osób z niepełnosprawnością i dostarczenie nowoczesnych rozwiązań poprawiających ich mobilność. Adaptowanie modeli do potrzeb oraz wyspecjalizowana obsługa, to główne elementy składowe programu. Jego twórcy mieli też na uwadze hasło marki: Motion&Emotion – ruch i emocje pojmowane są tu jako możliwość zróżnicowanych rozwiązań mobilności.

Wielka Gala Integracji jest największym wydarzeniem podsumowującym działania i osiągnięcia z obszaru integracji społecznej oraz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością. W tym roku tematem przewodnim były nowe technologie. Zostały zaprezentowane projekty Integracji i firm partnerskich związane z postępem technologicznym oraz innowacjami, które w znaczący sposób ułatwiły i wpłynęły na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami w ich życiu społecznym, prywatnym i zawodowym.

Program „Peugeot Bez Barier” realizuje ośmiu Autoryzowanych Dealerów Peugeot:
• Auto Centrum, al. Tadeusza Rejtana 67, Rzeszów;
• Budmat Auto, ul. Bielska 67, Płock;
• D&D, ul. Karkonoska 45, Wrocław;
• L’EMIR, ul. Sobieskiego 16, Dąbrowa Górnicza;
• Golemo, ul. Stefana Grota-Roweckiego 6, Kraków;
• Peugeot Polska Oddział w Warszawie, al. Krakowska 7, Warszawa;
• Pol-Mot Auto, ul. Połczyńska 125, Warszawa;
• Rita Motors, ul. Domaszowska 52, Kielce.

Fot.: Piotr Stanisławski