PEUGEOT: STO TYSIĘCY MODELU 2008 JUŻ JEŹDZI

Peugeot 2008 a

Peugeot 2008, którego światowa prezentacja miała miejsce podczas ostatniego Salonu samochodowego w Genewie obchodzi skromny jubileusz.

Samochód pojawił się w ofercie marki w segmencie B zaraz po debiucie modelu 208 GTi. Obecnie stał się jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów w roku 2013 z ponad 100 tysiącami zamówień na koncie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Peugeot 2008 jest produkowany wyłącznie w fabryce w Miluzie na potrzeby wszystkich rynków z wyjątkiem Chin i Ameryki Łacińskiej. We wrześniu 2013 r. otrzymał znak „Gwarantowane francuskie pochodzenie” z uwagi na fakt, iż 73 proc. komponentów użytych do jego produkcji jest wytwarzanych we Francji. Przyznano mu również pięć gwiazdek w testach Euro NCAP. Jest także jedynym modelem w swojej klasie oferującym system Grip Control, poprawiający własności trakcyjne.

Model błyskawicznie podbił serca europejskich klientów, a jego doskonały debiut handlowy wymusił stopniowe zwiększanie produkcji zakładu w Miluzie, do poziomu 680 pojazdów dziennie, czyli dwukrotnie więcej niż w momencie jej uruchomienia.

Peugeot 2008 zdobył również ponad 10 nagród w Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Polsce, Turcji. Jest także dowodem na popularność najlepiej wyposażonych wersji stanowią one 68 proc. sprzedaży modelu.

Z okazji wyprodukowania stutysięcznego egzemplarza modelu 2008 jego nabywczyni – mieszkanka regionu paryskiego – przyjechała do zakładu w Miluzie, aby wziąć udział w uroczystości symbolicznego przekazania kluczyków przez Corinne Spilios, dyrektora zakładu w Miluzie i Xaviera Duchemin, dyrektora Peugeot France.

Peugeot 2008