PEUGEOT: WŁĄCZ KOMPUTER I SPOTKAJ SIĘ Z SZEFEM STYLU

Jeśli masz dzisiaj, w czwartek, 16 kwietnia czas po południu – mamy dla Ciebie interesująca propozycję. Wystarczy “odpalić” komputer!

Gilles Vidal – dyrektor stylu marki Peugeot – opowie o nieznanych faktach dotyczących projektów modeli marki.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Spotkanie odbędzie się w trybie Wideo Live na Instagramie marki Peugeot (https://www.instagram.com/peugeot/) o godzinie 18:00.

Gilles Vidal jest absolwentem szwajcarskiego Art Centre College of Design. W 1996 związał się z Groupe PSA. Swoją karierę designerską zaczynał pracując dla marki Citroën. Od 2009 zajął się projektowaniem modeli Peugeot, a na początku 2010 roku przejął stery Dyrekcji Stylu tej marki.

Pod jego kierownictwem marka przeszła spektakularną metamorfozę stylistyczną, która znalazła uznanie zarówno wśród dziennikarzy motoryzacyjnych, jak i klientów marki.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które pojawiły się w tym czasie w modelach producenta jest koncepcja stanowiska kierowcy – Peugeot i-Cockpit – oferująca intuicyjne wrażenia z jazdy, dzięki kompaktowej kierownicy, zegarom na linii wzroku kierowcy i ekranowi dotykowemu. To rozwiązanie wyróżnia markę spośród wszystkich modeli konkurencji.

Gilles Vidal może się również poszczycić aż trzema prestiżowymi tytułami Car Of The Year, które marka zdobyła w czasie jego kadencji, dla modeli 308 (2014), 3008 (2017) – ten model został ponadto pierwszym nagrodzonym samochodem typu Sport Utility Vehicle w historii konkursu, którego historia sięga 1964 roku – oraz ostatnio dla nowego 208.