PIRELLI: NOWA OPONA DO SUPER MODELU MARKI DUCATI

Pirelli wyprodukowało opony do najmocniejszego i najbardziej zaawansowanego technologicznie produkcyjnego motocykla Ducati w historii marki.

Specjalnie opracowane ogumienie Diablo Supercorsa SP w rozmiarach 120/70ZR17 oraz 200/60ZR17 radzi sobie z niezwykłymi osiągami modelu Superleggera V4.


Zobacz także:

OPONY

MOTOCYKLE


 

Opona jest w stanie wytrzymać znaczące obciążenie aerodynamiczne generowane przez podwójne skrzydła, które bardzo podkreślają agresywny wygląd motocykla. Superleggera V4 Ducati to jedyny na świecie motocykl uliczny o konstrukcji nośnej – czyli ramie, ramie pomocniczej, wahaczem i kołami – wykonanymi w całości z włókna węglowego.

Silnik V4 o kącie 90° jest w stanie zapewnić moc do 234 KM, przy masie wynoszącej zaledwie 152 kg i imponującym stosunku mocy do masy: 1,54 CV / kg. Innym ważnym aspektem konstrukcji motocykla jest jego aerodynamika, gdzie dzięki podwójnym płatom i innym elementom z włókna węglowego, maszyna jest w stanie wygenerować siłę docisku do 50 kg, zapewniając lepszą stabilność i przyspieszenie.

Pirelli ściśle współpracowało z inżynierami Ducati podczas opracowywania Superleggera V4 w zakresie osiągów. Taka sytuacja miała miejsce już wcześniej, na przykład przy współpracy nad pierwszym Panigale V4, do którego Pirelli opracowało Diablo Supercorsa SP V3 o pierwszym w historii rozmiarze ulicznym 200/60ZR17.

Obecna Diablo Supercorsa należy do trzeciej generacji opony – repliki wyścigowej – i została opracowana również dzięki stałemu zaangażowaniu producenta w wyścigach motocyklowych, a w szczególności obecności jako oficjalny i jedyny dostawca opon do serii Mistrzostw Świata FIM Superbike od 2004 roku.

Przednia opona ma jednorodną mieszankę – rozwiązanie, które pozwala na szybkie nagrzewanie i stałą przyczepność. Tylna opona stworzona jest z dwóch mieszanek i wykorzystuje mieszankę wyścigową opracowaną podczas FIM Superbike World Championship.

Ściany boczne są lekko zaokrąglone w wyniku całkowitego przeprojektowania konstrukcji opony celem zarządzania wydajnością. Efekt końcowy dopełniają ściany boczne opony w specjalnej czerwonej edycji kolorystycznej.

Z biegiem lat Diablo Supercorsa SP ustanowiło nowy punkt odniesienia dla opon do replik wyścigowych, a dzięki swoim funkcjom, została wybrana przez Ducati jako oryginalne wyposażenie zupełnie nowej Superleggery V4.