PIRELLI: PORSCHE TURBO GT NA OPONACH P ZERO CORSA

Nowe opony Pirelli P Zero Corsa stworzono na potrzeby oryginalnego wyposażenia najnowszego modelu Porsche Cayenne Turbo GT.

Pirelli P Zero Corsa cechują się wysokimi osiągami, sportowym charakterem i dobrą kontrolą jazdy. Zaprojektowane zostały przy użyciu mieszanki opartej bezpośrednio na doświadczeniu Pirelli w sportach motorowych, nadają się zarówno do jazdy po torze, jak i po zwykłych drogach. Ponadto są odzwierciedleniem filozofii Pirelli „Perfect Fit”, a dzięki ścisłej współpracy z Porsche spełniają wysokie wymagania marki w zakresie osiągów.


Zobacz także:

OPONY


Model Porsche Cayenne Turbo GT został wyposażony w opony P Zero Corsa w rozmiarze 285/35ZR22 XL (106 Y) NO z przodu i 315/30ZR22 XL (107 Y) NO z tyłu. Opony posiadają oznaczenie homologacyjne NO, które wskazuje na ich opracowanie dedykowane marce Porsche.

STWORZONE Z MYŚLĄ O SAMOCHODACH WYCZYNOWYCH

Opony P Zero Corsa opracowano we współpracy z najlepszymi globalnymi producentami samochodów wyczynowych. Struktura i mieszanka bieżnika gwarantują optymalne prowadzenie w każdych warunkach oraz doskonałą przyczepność i hamowanie zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Dzięki dwuskładnikowej mieszance i asymetrycznej konstrukcji bieżnika, opony zapewniają odpowiednią równowagę między prędkością a przyczepnością, a także wysoką odporność na duże obciążenia energetyczne generowane przez samochody wyczynowe, w których są montowane. Wyraziste bloki na barku opony i rowek środkowy umożliwiają wysokie osiągi podczas pokonywania zakrętów, jednocześnie utrzymując samochód na właściwym torze.

W OFERCIE PONAD 30 ROZMIARÓW, RÓWNIEŻ Z PNCS

Opony Pirelli P Zero Corsa są dostępne w ponad 30 rozmiarach, od 19 do 22 cali. Wszystkie oznakowane zostały symbolami prestiżowych producentów samochodów na świecie, co podkreśla szczególny związek między samochodem a zamontowaną w nim oponą. Opracowany zgodnie z filozofią „Perfect Fit” firmy Pirelli, model P Zero Corsa zapewnia wysokie sportowe osiągi, właściwości jezdne i kontrolę oraz poczucie bezpośredniego połączenia z kierownicą. Aby poprawić wewnętrzny komfort akustyczny, niektóre rozmiary P Zero Corsa zostały wyposażone w system redukcji hałasu (PNCS) firmy Pirelli. Składa się na niego zamontowany w oponie materiał wygłuszający pochłaniający wibracje powietrza, a tym samym zmniejszający hałas generowany podczas jazdy.