POLSKA LIGA TERENOWA: SUKCES DAGMARY KOWALCZYK

PLT_kowal1

Damsko- męska załoga triumfowała w klasyfikacji generalnej rajdów Polskiej Ligi Terenowej. Okazała się najlepsza wśród zawodników klasy Extreme Elektryk (wyciągarki elektryczne).

To największy do tej pory sukces Dagmary Kowalczyk. Pilotem zawodniczki jest Roman Popławski.


Zobacz także:

SPORT


 

Polska Liga Terenowa to cykl niezwykle wymagających rajdów przeprawowych, organizowanych na terenie całej Polski. Pierwsza runda odbyła się w Trojanowie, kolejna w Dusznie i ostatnia na poligonie w Biedrusku.

PLT_kowal2

Przekrojowo

Jak na off-roadowych pasjonatów przystało, Dagmara Kowalczyk z Romanem Popławskim zanurzali się w lodowatej wodzie, błądzili nocą po poligonie, palili wyciągarki, przez co część odcinka pokonywali tyłem.

– Dziękuję wszystkim zawodnikom, organizatorom rajdów i kibicom, którzy pomagają, wierzą we mnie i w sytuacjach zwątpienia – dodają skrzydeł – powiedziała Dagmara Kowalczyk.

Wyróżnikiem załogi był samochód. Czerwony SAM Jeep Wrangler miał zamontowaną instalację gazową VELA Diesel firmy Elpigaz. To system przeznaczony do pojazdów zasilanych olejem napędowym. Odczuwalnie zwiększyła się moc auta, co na bezdrożach okazało się nie do przecenienia.

PLT_kowal3

Okiem pilota

Pokonywanie czy też przedzieranie się przez szlaki klasy Extreme z elektryczną wyciągarką to szkoła cierpliwości. Zebrane w ciągu wielu lat doświadczenie Romana Popławskiego pozwoliło uniknąć kryzysowych sytuacji.

– Jazda z kobietą w rajdach przeprawowych to zupełnie coś innego, niż rywalizacja załogi męskiej. Chociażby ze względu na warunki fizyczne. Jednak połączenie doświadczenia, wspólny upór i ogromna determinacja dały efekt – podsumowuje Roman Popławski.

Trudno wyobrazić sobie jeszcze bardziej różnorodne tereny. Jak przyznają zawodnicy, wielokrotnie musieli mierzyć się z kryzysami fizycznymi i psychicznymi, jednak ratowała ich myśl pod tytułem „radość mety”.

Partnerami załogi są: Elpigaz, Dragon Winch, Miasto Katowice, Bażantowo Sport, TVN Turbo.

PLT_kowal4

Fot.: zespół i Daga Lewandowska