POLSKIE PREMIERY W GALERII MAZOVIA

Jak się okazuje wystawy samochodów można organizować wszędzie. Mieszkańcom Płocka zafundowano prawdziwą ucztę motoryzacyjną w największym centrum handlowym miasta – Galerii Mazovia.

Już tytuł wystawy „Odjazdowe samochody XXI wieku” zapowiadał wiele atrakcji. Ostatecznie pokazano 35 modeli 18 marek, a także aż 4 polskie premiery. Po raz pierwszy można było zobaczyć na żywo najnowszego Garbusa – Volkswagen Beetle, Opla Astrę GTC, który przyjechał do Płocka prosto z fabryki Opla w Gliwicach, a także przedstawicieli najbardziej rozpoznawalnej na świecie marki, jaką niewątpliwie jest Mercedes-Benz. Co prawda najbardziej oblegany był „skrzydlak” Mercedes-Benz SLS AMG w wersji wycenionej na 1,1 mln zł, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się premierowo prezentowane modele ML i B klasa.

– Nasz projekt miał pokazać, że samochody można eksponować także w dużym centrum handlowym, wśród ekskluzywnych sklepów, co jak się okazało stanowi znakomite dopełnienie – powiedziała Agata Zwolan, prezes Pro & Com, agencji odpowiedzialnej za organizację płockiej wystawy. Do współpracy zaprosiliśmy znanych dziennikarzy motoryzacyjnych, co gwarantowało nam osiągnięcie wysokiego poziomu imprezy. Nieoceniona była też pomoc importerów i płockich dealerów, ze szczególnym zaangażowaniem spółki Autoserwis Mazowsze, Auto Forum i Kia K&K Bielickie. Mogę zdradzić, że w 2012 roku w Płocku planujemy zorganizowanie kolejnych niespodzianek motoryzacyjnych.

Jedną z atrakcji były jazdy testowe, wśród których największym powodzeniem cieszył się Peugeot iOn z napędem czysto elektrycznym. Można było także sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą Seata Ibiza Bocanegra.

Poza wspomnianymi już modelami samochodów zwiedzający najdłużej zatrzymywali się przed min. Caterhamem testowanym przez polską redakcję miesięcznika Top Gear, dwoma luksusowymi modelami Infiniti, wyścigowym Porsche, a także Aston Martinem i Ferrari.

Kia zaprezentowała oficjalne samochody Euro 2012. Citroën pokazał dwa modele z rodziny DS, Peugeot elektryczny model iOn oraz limitowaną wersję 207 SW, Chevrolet wystawił modele Orlando i Cruz. Skoda postawiła na luksusowa wersję Superba i Monte Carlo, a Yeti konkurowało z Fiatem Freemont, którego amerykański styl poprawili włoscy styliści.

Rodzice nie musieli martwić się o swoje pociechy, gdyż organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji z konkursami.

Płocka impreza była przedsięwzięciem, które sądząc po zainteresowaniu mieszkańców miasta, zostało przyjęte z dużą życzliwością.