PORSCHE MOBIL 1 SUPERCUP 2013: JADĄ POLACY

Kuba 12

W niedzielę, 12 maja o godzinie 11.45 na antenie TV4 rozpocznie się transmisja pierwszego wyścigu tegorocznej edycji Porsche Mobil 1 Supercup – Grand Prix Hiszpanii, na legendarnym barcelońskim Circuit de Catalunya.

W czasie tego wyścigu startujący w Porsche Supercup polscy kierowcy – Kuba Giermaziak, Patryk Szczerbiński i Robert Lukas – będą mieli okazję zmierzyć się z Sebastienem Loebem – jednym najbardziej utytułowanych zawodników w historii sportów motorowych, który zapowiedział swój start nie tylko w Grand Prix Hiszpanii, ale i w planowanym na 26 maja Grand Prix Monaco.


Zobacz także:
SPORT


Porsche Supercup od 1993 roku towarzyszy zawodom Formuły 1. Wyścigi rozgrywane są na tych samych torach i w ramach tej samej imprezy sportowej. Szczególną cechą tego wyścigu jest fakt, że wszyscy kierowcy prowadzą takie same maszyny (w tym roku jest to sześciocylindrowy Porsche 911 GT3 Cup o pojemności silnika 3,8 litra i maksymalnej mocy 460 KM ) decydują więc wyłącznie umiejętności kierowców.

Na antenie Czwórki zobaczymy relacje „na żywo” ze wszystkich 9 wyścigów tegorocznej edycji Porsche Supercup. Pierwszy z nich – Grand Prix Hiszpanii – już w niedzielę 12 maja o godzinie 11:45.

Transmisja z drugiej rundy – Grand Prix Monaco – zaplanowana jest na 26 maja na godzinie 9:45.

Fot.: kubagiermaziak.com.pl