PORSCHE TRADE 2013: ŚWIĘTO MIŁOŚNIKÓW MARKI

911 Turbo S Coupé

Porsche Parade 2013 – najważniejsza uroczystość dla miłośników Porsche w Polsce rozpocznie się w najbliższy czwartek, 5. września na Torze Poznań.

Kumulacja mocy – ponad 20 000 koni mechanicznych zebranych po to, aby wspólnie świętować 50 urodziny najbardziej utytułowanego samochodu sportowego w historii – Porsche 911. Będzie to największe tego typu wydarzenie w naszym kraju oraz jedno z największych w Europie.


Zobacz także:
TURYSTYKA


Święto zainaugurowane zostanie w środowisku najbardziej naturalnym dla Porsche – na torze wyścigowym. Około 100 samochodów z całej gamy modelowej Porsche, rozpoczynając od pierwszej generacji Porsche 911, kończąc na ostatniej premierze – Porsche Panamera – spotka się na Torze Poznań. Uczestnicy będą mieli okazję przetestować swoje samochody na nitce toru. Jedyna okazja, aby podziwiać modele wszystkich generacji spotykające się na jednej prostej.

P 2_Type 911-1

Po dniu pełnym sportowych emocji, nastąpi przejazd ulicami Poznania. Cześć samochodów zostanie następnie wystawiona w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Poznania – przy Starym Browarze – Centrum Sztuki i Biznesu, a uczestnicy podzielą się wrażeniami podczas uroczystej kolacji.

Następnego dnia rano – 6 września kilkadziesiąt samochodów ze Stuttgartu wyruszy do Warszawy, gdzie po przejeździe stołecznymi ulicami zajmą miejsce na placu przed Pałacem Kultury i Nauki – od strony ulicy Marszałkowskiej. Będzie to szansa na spotkanie ze wszystkimi modelami i generacjami, poczucie wyjątkowości marki na własnej skórze.

Panamera Turbo Executive

Jedyne na świecie kino samochodowe tylko dla Porsche, wyświetlające szczególny dla marki film – „Le Mans”, powstanie w piątkowy wieczór przed Pałacem Kultury i Nauki. Kumulacja emocji nastąpi po seansie. Zaprezentowane zostaną dwie nowości – Porsche 911 Turbo S oraz Panamera. Następnie gości zaprosi Martini Racing Lounge.

W sobotę rano uczestnicy spotkają się, aby zrobić wspólne zdjęcie z okazji 50 lat 911, które będzie pokazywane na całym świecie. Nasze mobilne muzeum Porsche będzie świętowało Porsche Parade 2013 przejeżdżając ulicami Warszawy. Parada odbędzie się ulicą Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego do Ronda Waszyngtona, powrót Alejami Jerozolimskimi, ulicą Marszałkowską i pod Pałac Kultury i Nauki.