POZNAŃ MOTOR SHOW 2014: 308 BOHATEREM PEUGEOT

PEUGEOT 1_308

Na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show marka Peugeot wystawi 6 modeli. Na powierzchni 308 m2 pod hasłem przewodnim Car of the Year 2014 zaprezentowany zostanie między innymi najważniejszy bohater stoiska Peugeot 308 – Samochód Roku 2014.

Nowy 308 zajmie centralne miejsce na stoisku marki. Prestiżowy tytuł trafił w ręce marki z lwem na masce już po raz czwarty, a po raz drugi za samochód z segmentu kompaktów.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
POZNAŃ MOTOR SHOW 2014


Zwiedzający będą mogli zapoznać się z innowacyjną koncepcją ergonomii wnętrza modelu – Peugeot i-Cockpit – złożoną z małej kompaktowej kierownicy, zegarów w polu widzenia kierowcy, wysokiej konsoli środkowej i 9-calowego ekranu dotykowego.

Zbudowany na nowej platformie EMP2 Peugeot jest najlżejszym autem w segmencie dzięki zastosowaniu lekkich i nowoczesnych komponentów i waży średnio o 140 kg mniej niż poprzednik, zaś jego współczynnik oporu powietrza Cx wynosi zaledwie 0,28. Został wyposażony między innymi w takie systemy wspomagania prowadzenia jak Aktywny Tempomat, Park Assist, reflektory przednie fullLED, Monitor martwego pola, czy system bezkluczykowego dostępu i rozruchu ADML. Całkowicie nowy jest także specjalnie zaprojektowany dla tego modelu opcjonalny system nagłośnienia DENON ze skrzynią basową.

PEUGEOT 2_2008

Crossovery

Modele 2008 (wielokrotnie nagradzany) oraz nowy 3008 łączy świat crossoverów. Oba samochody proponują innowacyjne rozwiązania takie jak m.in. system Grip Control, który wspomaga w poruszaniu w trudnym terenie, a także innowacyjne podejście do ergonomii: 2008 poprzez deskę rozdzielczą typu i-Cockpit, natomiast 3008 – poprzez wyświetlacz w polu widzenia drogi Head –Up.

Nowy Peugeot 3008 po zmianach generacyjnych zostanie pokazany w specjalnej serii Style, która bazuje na najpopularniejszej wersji wyposażenia Active. Cechą szczególną nowej linii jest wyposażenie samochodu upodabniające go do najbardziej prestiżowego poziomu wyposażenia Allure, a także dodatkowe funkcjonalne wyposażenie w atrakcyjnej cenie. Poza chromowanymi elementami wykończenia nadwozia i dolnej partii zderzaków, w standardzie znalazła się 3-ramienna skórzana sportowa kierownica z chromowanym wykończeniem oraz praktyczne czujniki parkowania z tyłu.

PEUGEOT 3_3008

Peugeot 208 w serii Style

Na stoisku Peugeot nie może zabraknąć także lidera sprzedaży w gamie Peugeot w Polsce – modelu 208, którego pierwszy egzemplarz w Polsce premierowo zostanie pokazany w serii specjalnej Style właśnie w Poznaniu. Sprzedany w ilości blisko 3500 egzemplarzy w ubiegłym roku w Polsce, zyskał nowe wcielenie wraz z wprowadzeniem do gamy po 30 latach, legendarnej odmiany GTi, która przez pierwszy rok sprzedaży w Europie osiągnęła 10 000 egzemplarzy.

Seria specjalna Style, której sprzedaż rozpoczyna się właśnie w Europie, poza wspomnianym 3008 i 208 obejmie także kompaktowego minivana 5008. Peugeot 208 bazuje na najpopularniejszej odmianie Active wzbogaconej o m.in.: felgi aluminiowe, multimedialny ekran dotykowy, 3-ramienną skórzaną kierownicę, chromowane lusterka boczne i przyciemniane szyby boczne tylne oraz tylną.

PEUGEOT 4_208

Peugeot RCZ R

Peugeot RCZ R, który po raz pierwszy zostanie pokazany szerokiej publiczności w Polsce na Międzynarodowych Targach Poznańskich, to najmocniejsza wersja pięknego coupé marki. Wyposażony w turbodoładowany benzynowy silnik 1.6 THP o mocy 270 KM, RCZ R może poszczycić się rekordową mocą silnika osiągniętą z litra pojemności – 170 KM – co plasuje go wśród najlepszych jednostek na świecie montowanych w samochodach seryjnych. Wersję prezentowaną na stoisku Peugeot wyróżnia lakier czerwony erythree i czarny karbonowy dach.

Usztywnione o 40 proc. tylne zawieszenie, zastosowanie mechanizmu różnicowym o ograniczonym poślizgu Torsen, obniżony środek ciężkości, zmniejszona masa i nowe kubełkowe fotele opracowane przez Peugeot Sport oddają to, co najlepszego marka ma do zaoferowania – ducha Motion&Emotion.

Peugeot Polska i koalicja koncesjonerów

Gospodarzami stoiska Peugeot na salonie samochodowym Poznań Motor Show 2014 jest koalicja koncesjonerów marki z Poznania, firm: Auto Club, C.M. Motomarket, Karlik wraz z Peugeot Polska.

Peugeot RCZ R