POZNAŃ MOTOR SHOW 2016: ZNAMY NAJSILNIEJSZYCH KIEROWCÓW

Mobil Delv-1

Najsilniejszym kierowcą zawodowym i zwycięzcą turnieju Mobil Delvac Strong Traker został Alex Kurdecha. Aktualny Mistrz Polski armwrestlingu w kategorii Senior Right 110+ był niekwestionowanym liderem podczas walk bezpośrednich na Motor Show Truck w Poznaniu.

Finał ściągnął pod targową iglicę najlepszych zawodników w kraju, potwierdzając prestiż zawodów. To niemal mini mistrzostwa kraju – można było usłyszeć wśród publiczności.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2016

UŻYTKOWE


 

W nowej edycji turnieju siłowania się na rękę Mobil Delvac Strong Traker wystartowali na targach motoryzacyjnych w Poznaniu kierowcy zawodowi oraz pełnoletni fani motoryzacji. Osoby z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek lub autobusów walczyły dodatkowo o tytuł Strong Trakera.

Mobil Delv-2

Podczas eliminacji zawodnicy podchodzili do dwóch prób siłowych: Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg) podchwytem i Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. Najlepsze wyniki trakerów w obu konkurencjach to odpowiednio 59 (Alex Kurdecha) i 68 (Paweł Bąk) powtórzeń w ciągu 90 sekund. Waga i czas trwania prób siłowych nawiązywały do 90. jubileuszu Mobil Delvac, olejów silnikowych do samochodów ciężarowych.

Lista finalistów pozytywnie zaskoczyła skład sędziowski i widzów.

– Dziewięciu spośród dwunastu finalistów jest laureatami tegorocznych XVI Mistrzostw Polski w Armwrestlingu lub Otwartych Mistrzostw Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce. W zeszłym roku finał Mobil Delvac Strong Traker w Poznaniu był petardą, ale tym razem emocje były jeszcze większe – mówi Tomasz Proc, sędzia zawodów na targach Motor Show Truck.

Mobil Delv-3

Niektóre z walk finałowych przy stole trwały nawet 90 sekund, co w przypadku siłowania się na rękę oznacza trudną i bardzo wyczerpującą próbę dla zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+, który otrzymał również puchar dla najsilniejszego trakera. Od wrześniowego turnieju Mobil Delvac Strong Traker w Warszawie przewaga siłowa Alexa Kurdechy nad innymi zawodnikami zwiększyła się. Jest niekwestionowanym liderem i minie co najmniej kilka miesięcy zanim inny zawodnik zagrozi jego dominującej pozycji.

Kto może to zrobić? Na przykład Sławomir Głowacki (2. miejsce w Poznaniu), który podczas Mistrzostw Świata w Armwrestlingu – Malezja 2015 zdobył srebrny medal na prawą rękę w kategorii Masters +100 kg. Groźnym rywalem jest także Marcin Dudek (3. miejsce), najbardziej utytułowany zawodnik turniejów Mobil Delvac Strong Traker, Mistrz Polski tej dyscypliny. Kibice armwreslingu liczą również na powrót doskonałych technicznie i posiadających tytuły mistrzowskie Pawła i Grzegorza Lasotów.

Mobil Dellv-4

Wyniki Mobil Delvac Strong Traker na Motor Show Truck 2016
1. Alex Kurdecha (Open, Traker);
2. Sławomir Głowacki (Open);
3. Marcin Dudek (Open, Traker);
4. Waldemar Neryng (Open);
5. Paweł Bąk (Traker);
6. Daniel Słomka (Traker);
7. Sławomir Błaszyk (Traker);
8. Marek Neryng (Open);
9. Wiesław Rzanny (Open);
10. Oliwier Kujawa (Open);
11. Dawid Augustyniak (Open);
12. Krzysztof Kłys (Open).