PREMIERA NOWEJ MAZDY CX-30 PODCZAS VERVA STREET RACING

Mazda-CX-30 n1

Wczoraj i dziś w Gdyni, podczas jubileuszowej, 10. edycji Verva Street Racing, Mazda po raz pierwszy w Polsce prezentuje szerokiej publiczności swojego najnowszego SUV-a: CX-30.

Pojazd, który swój światowy debiut miał podczas wiosennych salonu samochodowego Geneva Motor Show, wpasowuje się pomiędzy istniejące modele: CX-3 oraz CX-5.


Zobacz także:

SPORT

VERVA STREET RACING 2019


 

Mazda-CX-30 n2

CX-30 bazuje na nowej Maździe 3 i dzieli z nią płytę podłogową, silniki z rodziny Skyactiv, rozwiązania podnoszące komfort i systemy bezpieczeństw iActivsense. Nowy SUV dostępny jest z napędem na przednią oś i cztery koła iActiv AWD, oraz z silnikiem Skyactiv-X, który łączy zalety jednostek wysokoprężnych i benzynowych, czyli niskie zużycie paliwa i emisję z szybką reakcją na gaz oraz wysokoobrotowym charakterem.

Dzięki przynależności do segmentu kompaktowych SUV-ów i stylowi nadwozia zaprojektowanemu zgodnie z ewolucją języka KODO – Dusza Ruchu, nowe auto ma stać się bestsellerem marki nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Mazda-CX-30 n3

Tuż po premierze w Gdyni Mazda CX-30 trafi do krajowych salonów, a pierwsze zamówione egzemplarze – do użytkowników (od lipca trwa zbieranie zamówień na ten model).

– Angażujemy się w tak niesamowite wydarzenie, jak Verva Street Racing, bo wierzymy, że dla wszystkich uczestników tej imprezy motoryzacja to przede wszystkim codzienna przyjemność z prowadzenia samochodu. Spotkania w gronie fanów i pasjonatów są zawsze niezwykle emocjonujące i cieszymy się, że właśnie w ten weekend, wśród tak wyjątkowej publiczności razem z naszym dealerem Mazda BMG Goworowski będziemy prezentować premierowo Mazdę CX-30 – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

Mazda-CX-30 n4

Nowa CX-30 będzie także dziś czekać na fanów motoryzacji na stoisku Mazdy BMG Goworowski podczas Verva Street Racing w Gdyni przy Skwerze Kościuszki. Impreza odbywa się w godzinach 10:00- 17:00.

Widzowie będą mogli podziwiać widowiskowe wyścigi na trzech torach, w tym dynamiczny pokaz zespołu F1 ROKiT Williams Racing Team w wykonaniu jego kierowców – Roberta Kubicy i George’a Russella. Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Mazda-CX-30 n5