PRZYGOTUJ AUTO i SIEBIE NA MAJOWY WEEKEND

Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend. Z pewnością wiele osób zdecyduje się spędzić ten czas poza miejscem swojego zamieszkania. Firma Pneuhage zachęca, by w tym czasie zachować szczególną ostrożność i zadbać o bezpieczeństwo. Z pewnością pomoże w tym alkomat, który otrzyma każdy, kto do końca czerwca zdecyduje się na wymianę opon w tym serwisie.

Policyjne statystyki są przerażające: w wielkanocny weekend doszło do 235 wypadków drogowych . Zadbajmy więc o to, by nadchodząca majówka nie okazała się równie tragiczna. Przed wyruszeniem w trasę należy przede wszystkim odpowiednio przygotować auto. Podstawą są w tej kwestii właściwe opony, w których wymianie kierowcom chętnie pomoże m. in. firma Pneuhage.

Warto też zaznaczyć, że w policyjnych statystykach dominują wypadki powodowane przez nietrzeźwych kierowców. Majówka zaś to doskonała okazja do zabawy. Po imprezie zakrapianej alkoholem niejeden kierowca ma wątpliwości, czy może bezpiecznie zasiąść za kółkiem. Niezwykle pomocny może się tu okazać alkomat.

– Alkohol wpływa na nasz refleks. Dlatego też dbając o bezpieczeństwo naszych klientów przygotowaliśmy dla nich promocję – mówi Krzysztof Wichniarek, Kierownik jednego z oddziałów Pneuhage. Każdy, kto zdecyduje się kupić czy wymienić opony w naszym serwisie, otrzyma prezent w postaci alkomatu. Ta promocja będzie trwać do końca czerwca, jednak zachęcamy do wymiany opon już teraz. Dzięki temu wybierając się na majówkę kierowcy unikną zbędnego ryzyka.

Akcję Bezpieczna Majówka wspiera Wydział Ruch Drogowego KW w Poznaniu. Aspirant sztabowy Maciej Bednik zaznacza, że alkohol może pozostać w naszym organizmie nawet kilkanaście godzin po jego spożyciu.

– Dlatego również jazda na tzw. „kacu” może kierowców drogo kosztować – mówi policjant.

Alkomat w schowku samochodowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mimo kierowania pojazdem nie chcą rezygnować z dobrej zabawy. Te dwie kwestie nie muszą się wykluczać. Ważne jednak by być świadomym i odpowiedzialnym kierowcą. Podobnego zdania jest też Automobilklub Wielkopolski, który zachęca do udziału w akcji Bezpieczna Majówka i zachowania trzeźwego umysłu na drodze.

Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. jest firmą handlowo – usługową, posiadającą swoje oddziały w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

Więcej informacji o promocji na stronie: www.pneuhage.pl.