PSA CITROEN PEUGEOT: NOWY PREZES ZARZĄDU

onyx_5

Carlos Tavares zastąpi w 2014 roku Philippe’a Varin na stanowisku Prezesa Zarządu PSA Peugeot Citroën. Philippe Varin został powołany w czerwcu 2009 roku na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën.

Następnie zaś wybrany na kolejną kadencję, opracował i wdrożył wraz ze swoją ekipą szeroki program odbudowy i rozwoju Grupy w sferze strategicznej, przemysłowej, handlowej i finansowej, w kontekście największego kryzysu, jakiego doświadczył europejski przemysł motoryzacyjny.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W momencie podjęcia przez Zarząd PSA negocjacji dotyczących projektów handlowych i przemysłowych, Philippe Varin zdecydował, że cały kolejny etap konsolidacji i zdobywania rynków będzie realizowany już pod kierownictwem nowego pilota, zdolnego wdrożyć, w dalszej perspektywie, przyjętą strategię Grupy.
Na jego wniosek Rada Nadzorcza rozpoczęła proces rekrutacji prowadzący do szybkiej nominacji nowego dyrektora na poziomie Zarządu, który mógłby zastąpić Philippe’a Varin w 2014 roku.

Rada Nadzorcza wybrała Carlosa Tavaresa. Zasiądzie on w Zarządzie od 1 stycznia 2014 roku aż do momentu powołania go na stanowisko Prezesa Zarządu w ciągu 2014 roku.

W tym przejściowym okresie Philippe Varin nadal będzie piastował funkcję Prezesa Zarządu odpowiadając za pomyślne sfinalizowanie rozmów strategicznych z partnerami. Carlos Tavares zaznajomi się w tym czasie z firmą i stojącymi przed nią wyzwaniami. Będzie pracował wraz z Zarządem nad planami akcji mających na celu kontynuowanie odbudowy ekonomicznej i efektywności przedsiębiorstwa.

– Wybierając Carlosa Tavaresa, uznanego w świecie motoryzacji profesjonalistę, na następcę Philippe’a Varin w 2014 roku, Rada Nadzorcza ma pewność, że strategia odbudowy i rozwoju prowadzona od wielu lat w celu pokonania kryzysu będzie kontynuowana i realizowana z zachowaniem ciągłości – oświadczył Thierry Peugeot, Prezes Rady Nadzorczej.