PSA PEUGEOT CITROEN ORAZ TOYOTA POKAZAŁY WSPÓLNY MODEL

Peu-Traveller 1

PSA Peugeot Citroën i Toyota Motor Europe (TME) prezentują nowe modele Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller i Toyota ProAce.

Samochody te będą dostępne w wersji Combi przeznaczonej dla prywatnych użytkowników oraz w wersji Shuttle przeznaczonej do przewozów wahadłowych dla zawodowych przewoźników.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Obie grupy potwierdzają w ten sposób dalszą realizację umowy o współpracy podpisanej w 2012 roku.

Wszystkie trzy modele trafią do sprzedaży w ciągu pierwszego półrocza 2016. Będą również prezentowane na stoiskach swoich marek na najbliższym salonie samochodowym Geneva Motor Show w marcu 2016 r.

PROACE-1

– Z dumą prezentujemy dziś te trzy nowe samochody, które są owocem współpracy pomiędzy Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroën. Podpisana umowa umożliwiła nam opracowanie nowej platformy, dzięki której możemy oferować naszym klientom na całym świecie nowoczesne samochody wyjątkowo konkurencyjne w tym segmencie – powiedział Patrice Lucas, dyrektor ds. programów i strategii w PSA Peugeot Citroën.

– Cieszymy się, że rozpoczęta w 2012 roku współpraca z PSA Peugeot Citroën doprowadziła do powstania całkowicie nowej generacji Toyoty ProAce. To owoc ciężkiej pracy, zarówno wspólnej jak i wykonanej na poziomie każdej z marek. Jestem pewny, że nowa Toyota ProAce, jak i wszystkie jej odmiany wzbogacą gamę solidnych i trwałych samochodów, jakich oczekują od nas klienci naszej marki – oświadczył Johan van Zyl, prezes spółki Toyota Motor Europe

Toyoty ProAce były od 2013 roku projektowane na bazie istniejących samochodów Peugeot Expert i Citroën Jumpy. Podpisana w 2012 roku umowa przewidywała również wspólne opracowanie samochodów następnej generacji. Zgodnie z założeniami współpraca ma sięgać kolejnego dziesięciolecia.

Citro- Spacetourer1

Celem współpracy obu grup jest zaoferowanie konkurencyjnego produktu w segmencie średniej wielkości samochodów dostawczych, busów i kombi, dzięki optymalizacji kosztów rozwoju i produkcji. Nowe modele są produkowane w zakładzie PSA Peugeot Citroën – Sevelnord, w Valenciennes, we Francji.

Toyota Motor Europe pokryła część kosztów prac rozwojowych oraz inwestycji niezbędnych do produkcji nowych modeli.

Wszystkie trzy modele mają te same charakterystyki techniczne, silniki i wyposażenie, ale zachowują odrębną stylistykę typową dla każdej z marek.