PSA: ZMIANY WE WŁADZCH PEUGEOT – CITROEN

Członek Zarządu Grupy PSA, dotychczasowy dyrektor Finansowy i Rozwoju strategicznego, Frédéric Saint- Geours, obejmuje funkcję Dyrektora Marek, zastępując Jean-Marca Galesa, który postanowił opuścić Grupę. Nowy dyrektor zachował jednocześnie funkcję Prezesa Banku PSA Finance.

W następstwie tych zmian począwszy od 1 marca br. w skład Zarządu PSA Peugeot Citroën wejdą:
Philippe Varin – Prezes,
Guillaume Faury – Dyrektor ds. Prac Badawczo-Rozwojowych,
Grégoire Oliver – Dyrektor na Azję,
Frédéric Saint – Geours – Dyrektor Marek.

Jean – Baptiste de Chatillon, który pełnił do tej pory funkcję Dyrektora ds. Kontroli Zarządzania, zostaje powołany na stanowisko Dyrektora Finansowego Grupy. Z tego tytułu podlegać będzie Philippe Varin i wejdzie w skład Komitetu Dyrekcji Generalnej.

– W tym trudnym okresie pragnę wyrazić wielką satysfakcję, że Frédéric Saint – Geours obejmie Dyrekcję Marek – oświadczył Philippe Varin. W oparciu o 25-letnie doświadczenie w Grupie wzmocni swoimi umiejętnościami w dziedzinie działalności handlowej oraz wiedzą finansową dwa filary naszej strategii: rozbudowę gam obu marek i globalizację. Dziękuję Panu Jean – Marc Gales za jego wkład w rozwój marek i życzę sukcesów w dalszej karierze zawodowej. Natomiast Jean – Baptiste de Chatillon, który posiada dwudziestoletni staż pracy w Grupie, wnosi do nowo powierzonej funkcji Dyrektora Finansowego dogłębne doświadczenie operacyjne zdobyte w spółkach handlowych Grupy, jak również szczegółową znajomość kontroli zarządzania naszej działalności.

Kolejna zmiana: Yves Matton obejmuje stanowisko Dyrektora Citroën Racing. Zastępuje on Oliviera Quesnel, który będzie zarządzał Peugeot Sport.

Xavier Mestelan-Pinon zostaje mianowany zastępcą Mattona, pełniąc jednocześnie obowiązki Dyrektora Technicznego.

Yves Matton będzie podlegał bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu Marki Citroën Frédérique Banzet. Jego zadaniem będzie kontynuacja sukcesów Citroën Racing, potwierdzonych w ubiegłym roku przez 10 wygranych rajdów, siódmy tytuł Citroën Total World Rally Team w klasyfikacji Producentów oraz ósmy z rzędu tytuł duetu Sébastien Loebm i Daniel Elena w klasyfikacji Kierowców i Pilotów.

– Bardzo dziękuję Olivierowi Quesnel za pracę na stanowisku Dyrektora Citroën Racing. Przez te cztery lata Citroën triumfował w klasyfikacji WRC zdobywając tytuły Mistrza Świata w kategorii Producentów oraz Mistrz Świata w kategorii Kierowca/ Pilot. Zadaniem Yvesa Matton będzie utrzymanie tego doskonałego poziomu i prowadzenie Citroëna do kolejnych zwycięstw – powiedział Frédérique Banzet.

Yves Matton ma 44 lata, jest absolwentem Uniwersytetu w Anvers na kierunku administracji biznesu. W 1990 Matton otworzył firmę Prorace zajmującą się budową i wynajmem samochodów rajdowych. Od 1996 roku Prorace zaangażował się z sukcesem w działalność Citroën Racing. Od 2002 roku Yves Matron dołączył do ekipy Citroën Racing jako team manager i szef działu zawodów klienckich. W 2008 roku Matron decyduje założyć MY Racing, która zajmuje się dystrybucją części Citroën Racing na terenie Belgii, Holandii, Luksemburga i Niemiec.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia zmiany zaszły także w firmach w Polsce. Lahouari Bennaoum został powołany na stanowisko Dyrektora Marek Peugeot i Citroën w Polsce. Dyrektorem Peugeot Polska pozostał Guillaume Ducrest, a na stanowisko Dyrektora Citroen Polska awansował Jacek Trojanowski.