RAJD AZORÓW 2012: POPIS MISTRZA W SKODZIE

Aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen reprezentujący Škoda UK Motorsport, doskonale spisał się podczas Rajdu Azorów otwierającego nowy sezon. Kierowca w Fabii S2000 odniósł wyraźne zwycięstwo i udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem.

Ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Azorów, Juho Hänninen ze Škoda Motorsport (drużyna fabryczna), na mecie pojawił się na drugiej pozycji. Trzeci był trzykrotny Mistrz Polski, Bryan Bouffier w Peugeot 207 S2000.

Powód do świętowania miał również debiutujący na Azorach Sepp Wiegand ze Skoda Auto Deutschland. Dominację Škody Fabia Super 2000 przypieczętował Hermann Gassner jr. z zespołu Red Bull, który finiszował jako piąty.

Odbywający się na Sao Miguel, największej wyspie Azorów rajd trwał 3 dni. Każdego dnia zawodnicy mieli inne warunki pogodowe: od typowego dla tej wyspy deszczu, po piękne przebłyski promieni słonecznych. Już po pierwszym odcinku było wiadomo, że o zwycięstwo powalczą wyłącznie dwaj kierowcy – obaj prowadzący Fabię Super 2000: Mikkelsen i Hänninen.

Jednym z decydujących momentów w ich zaciętej walce była chwila, kiedy to rozpędzona Škoda Hänninena zrobiła obrót o 360 stopni. Andreas Mikkelsen wykorzystał to i zwyciężył w pierwszym rajdzie IRC w sezonie 2012.

– Skoda zgarnęła dwa pierwsze miejsca w Rajdzie Azorów i zdobyła maksymalną liczbę punktów w kategorii Producentów. To naprawdę doskonały początek sezonu, nie moglibyśmy marzyć o lepszym – powiedział Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport.

Kolejny rajd z serii IRC odbędzie się już 15-17 marca na Wyspach Kanaryjskich. W skład tegorocznych mistrzostw wchodzi 13 zawodów.