RAJD AZORÓW 2012: ROZPOCZYNA SIĘ SEZON IRC

Rajd Azorów rozpocznie sezon Intercontinental Rally Challenge (IRC) 2012. Po najbardziej udanym sezonie w całej swojej 111-letniej historii, największe ambicje ma Skoda, która pragnie zdobyć tytuł mistrza w kategorii Producentów już po raz trzeci z rzędu.

Podczas pierwszego rajdu w sezonie, na linii startu stanie pięć Fabii Super 2000. Faworytem do zwycięstwa wydają się być: ubiegłoroczny mistrz SWRC, Juho Hänninen oraz aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen. Tegoroczna seria IRC obejmować będzie łącznie aż 13 rajdów.

– Naszym celem na rozpoczynający się właśnie sezon jest powtórka ubiegłorocznego sukcesu. Spodziewamy się, że do osiągnięcia tego celu przyczynią się kierowcy fabrycznej Fabii Super 2000, Juho Hänninen i Jan Kopecký ze Škoda Motorsport, a także Andreas Mikkelsen ze Škoda UK Motorsport. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z faktu, że drużyna Škoda Auto Deutschland w pełni zaangażowała się w projekt Fabia Super 2000, powiększając tym samym rodzinę samochodów marki, które pojawią się na tych niezwykle ważnych mistrzostwach – powiedział Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport.

Aktualny mistrz świata w kategorii SWRC, Juho Hänninen nie może doczekać się startu w Rajdzie Azorów:

– Ja po prostu uwielbiam to miejsce: sceneria jest niesamowita, no i żwir należy do moich ulubionych nawierzchni. Właściwości trasy też różnią się od tych, z jakimi mamy do czynienia na innych rajdach – powiedział Juho.

Największa z Wysp Azorów, Sao Miguel, jest najbardziej odległym spośród wszystkich miejsc, w których zaplanowano tegoroczne rajdy z serii IRC. Rozgrywany w przepięknej scenerii Rajd Azorów podzielono na 14 odcinków specjalnych, o łącznej długości 198 kilometrów. Jednym z najciekawszych jest legendarna trasa wiodąca wzdłuż krawędzi wylanego wulkanu.

Wyniki rajdu poznamy w sobotę, 25 lutego.