RAJD BARBÓRKA 2011: DEBIUT FIRMY BASF

BASF po raz pierwszy wzięła udział w Rajdzie Barbórka. A to za sprawą załogi Mirosław Miernik i Marcin Wiertlewski z Automobilklubu Polski, którzy wystartowali za kółkiem Fiata Abarth 131 w klasie Legend.

Firma BASF nie tylko wsparła załogę jako sponsor. Gorąca, agresywna czerwień pojazdu to zasługa lakieru Glasurit, produkowanego właśnie przez BASF Coatings Services.

Fiat Abarth 131 Rally to jedyny egzemplarz tego modelu w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Wśród kierowców, którzy jeździli tym modelem, były same sławy sportu rajdowego lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku: Markku Alen, Attilio Bettega, Timo Mäkinen, Sandro Munari, Simo Lampinen, Björn Waldegard, Walter Röhrl, Ulf Grönholm, Bernard Darniche, Michele Mouton. Start w Rajdzie Barbórka był premierą tego auta. Po udanym i emocjonującym – między innymi z powodu przebitej opony na jednym z odcinków specjalnych – przejeździe, załoga już zapowiedziała kolejne starty.

Więcej informacji o samochodzie na stronie: www.131abarth.pl. Informacje na temat lakierów Glasurit dostępne są na: a href=’http://www.glasurit.com/pl’ target=’_blank’>www.glasurit.com/pl.