RAJD BARBÓRKA 2012: RUSZYŁA STRONA INTERNETOWA

50. Rajd Barbórka odbędzie się w pierwszy weekend grudnia. Jubileuszowa edycja najbardziej kultowej rajdowej imprezy w kraju tradycyjnie zgromadzi na starcie czołówkę polskich kierowców, a także kilka nazwisk z najwyższej światowej półki.

Ruszyła już strona internetowa zawodów barborka.pl, na której zamieszczone są wszystkie niezbędne informacje dla zawodników, kibiców i dziennikarzy.

W tym roku start pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka zaplanowany został na godzinę 8:00. OS Cytadela o długości 7,32 km rozegrany zostanie w sercu Warszawy i bez wątpienia będzie na co popatrzeć! Rosyjska twierdza zbudowana na rozkaz Mikołaja I na cztery godziny zamieni się w pole manewrów dla najszybszych i najgłośniejszych pojazdów, jakie kiedykolwiek gościły historyczne mury na Skarpie Wiślanej.


Zobacz także:
RAJD BARBÓRKA 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD BARBÓRKA 2012: RADOŚĆ KUCHARA i KAJTO
RAJD BARBÓRKA: WIELE GWIAZD I SŁAW NA STARCIE
RAJD BARBÓRKA 2012: KOŚCIUSZKO TEŻ Z RED BULLEM
RAJD BARBÓRKA 2013: GRYC W SUZUKI SWIFT S1600
RAJD BARBÓRKA 2012: SUPER GOŚĆ SPECJALNY
RAJD BARBÓRKA 2012: BARWY CITROENA C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: DZIAŁA SKLEP INTERNETOWY
RAJD BARBÓRKA 2012: POJEDZIE CITROEN C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: SPOTYKAMY SIĘ 1 GRUDNIA


Już godzinę po starcie pierwszego samochodu na OS Cytadela, rozpocznie się rywalizacja na trasie odcinka specjalnego Tor Służewiec. Lokalizacja umiejscowiona na przeciwległym krańcu stolicy, w ubiegłym roku sprawdziła się doskonale. Na terenie jednego z największych obiektów sportowych w kraju zjawiły się tysiące kibiców, którzy obserwowali zaciętą walkę toczącą się na wyciągnięcie ręki. Bez wątpienia Tor Wyścigów Konnych na Służewcu to obowiązkowy punkt dla każdego rajdowego fana!

Ostatnią przygrywką przed wieczornym finałem na Karowej będzie odcinek specjalny rozegrany tradycyjnie na terenie autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Start już o 10:30, ostatnie samochody pokonają trasę o długości 3,74 km około 14:30.

Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie oczywiście Kryterium Asów na Karowej. Pokazowe przejazdy rozpoczną się o 16:00, walka o miano króla Barbórki ruszy o 17:30.

Sobota będzie pełna sportowych, pozytywnych emocji, ale na „przystawkę” zapraszamy już w piątek, 30. listopada. Od 14:30 na terenie parkingu przed CH Bemowo trwać będą badania kontrolne. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się niesamowitym rajdowym maszynom, a kto wie, być może spotkać także swojego ulubionego kierowcę?

Na stronie na bieżąco zamieszczana i uzupełniana będzie lista zgłoszeń. Wyniki Rajdu Barbórka poznamy w sobotę, 1 grudnia wieczorem.

Zdzisław Siwiński (Dyrektor Rajdu Barbórka): Czy 50 letnia Barbara to dojrzała kobieta?
Na pewno tak, ale nasza wciąz jest w kwiecie wieku. Nasza jest magiczna i co roku nowa. Nieskromnie powiem, że młodsza, piękniejsza, bardziej intrygująca. Ba, nawet bardziej sexy. To nie żart. Syrena na wiadukcie Markiewicza nad ulicą Karową ma najpiękniejszy biust w Warszawie. Trudno w to uwierzyć? Przekonajcie się sami, zapraszam w pierwszą sobotę grudnia na Karową. A jeśli już się tam pojawicie, będziecie mogli – zupełnie przy okazji – zobaczyć najlepszych kierowców prowadzących najszybsze samochody dla najwspanialszej widowni w Polsce. Na jubileuszowy, 50. Rajd Barbórka szykują się nie tylko nasi najlepsi rajdowcy. Automobilklub Polski przygotował tyle niespodzianek, że zaczynamy się obawiać czym zaskoczymy kibiców w sezonie 2013. Ale to z tym problemem zmierzymy się za rok. A na Karowej…. tego nie trzeba reklamować! Cała masa atrakcji i najlepszych, najszybszych, najbardziej zwariowanych kierowców z kraju i nie tylko! Jeśli Cię tam nie będzie, nie darujesz sobie tego przez kolejnych 12 miesięcy. Do zobaczenia, na pewno będzie gorąco!

HARMONOGRAM 50. RAJDU BARBÓRKA

Piątek, 30.11
– Badanie Kontrolne (CH BEMOWO): 14.30 – 20.00.

Sobota, 1.12
– OS 1 Twierdza Cytadela: 8.00 – 12.00;
– OS 2 Tor Służewiec: 9.00 – 13.00;
– Serwis Bemowo: 9.30 – 15.30;
– OS 3 Bemowo: 10.30 – 14.30;
– KAROWA Przejazdy pokazowe: 16.00 ;
– OS Kryterium Karowa 17.30.

Fot.: Marek Koteras i Automobilklub Polski