RAJD BARBÓRKA 2020: PANDEMIA POKONAŁA ZAWODNIKÓW

Zarząd Automobilklubu Polski zmuszony został do odwołania grudniowego, 58. Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie.

Stało się tak na podstawie otrzymanego stanowiska Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, jak również sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem Covid-19.


Zobacz także:

RAJDY


 

“Podejmując decyzję kierowaliśmy się troską o życie i zdrowie kibiców, zawodników oraz organizatorów. Wprowadzenie od dnia 17 października 2020 r. na terenie Warszawy tzw. strefy czerwonej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz znaczne wzrosty ilości zakażeń jakie mają miejsce w ostatnich dniach skutkują kolejnymi ograniczeniami sanitarnymi. Pomimo że cały czas możliwe jest organizowanie w kraju imprez sportowych bez udziału publiczności, to w przypadku takiej imprezy jak Rajd Barbórka nie ma możliwości zapewnienia środków, które te ograniczenia czyniłyby skutecznymi. Uwzględniając fakt, że corocznie impreza gromadzi na odcinkach specjalnych i na ulicy Karowej kilkanaście tysięcy widzów, zagrożenie to jest całkiem realne” – napisali w oświadczeniu działacze Automobilklubu Polski.

– TVN Turbo, jako partner medialny Rajdu Barbórka, ma przyjemność realizować transmisję z tego kultowego wydarzenia. Jednak by widzowie przed telewizorami poczuli prawdziwe emocje towarzyszące rywalizującym zawodnikom, do produkcji przekazu z ul. Karowej zaangażowanych jest około 150 osób. Wyjątkowa sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wymaga od nas stanowczych, odpowiedzialnych zachowań, kluczową kwestią jest zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Dlatego rozumiemy i w pełni popieramy decyzje Automobilklubu – powiedział Przemysław Kwiatkowski, dyrektor kanałów factual TVN Grupa Discovery.

Wszyscy fani sportu samochodowego liczą na to, że w przyszłym roku Rajd Barbórka odbędzie się bez przeszkód i znów na trasie, w tym na kultowej ulicy Karowej, zobaczymy mistrzów kierownicy…