RAJD BARUM 2012: SOŁOWOW TESTOWAŁ Z ROSSETTIM

Przez trzy dni w okolicach Chełmska Śląskiego, Michał Sołowow i Maciek Baran testowali ustawienia Peugeota 207 S2000 przed zbliżającym się Rajdem Barum (30.08 – 2.09). Gościem zespołu Synthos Cersanit Rally Team był Włoch Luca Rossetti (trzykrotny mistrz Europy).

Obaj kierowcy pokonali w sumie ponad 370 kilometrów, analizując najlepsze nastawy zawieszenia, czy też doboru opon przed czeską rundą Mistrzostw Europy.

– Do końca sezonu pozostały 4 rajdy. Do każdego chcemy się jak najlepiej przygotować, dlatego staramy się testować jak najwięcej. Teraz pomagał nam Luca Rossetti, kiedyś kierowca testowy Peugeota. Z Lucą stoczyliśmy pasjonującą walkę o tytuł mistrzowski w 2008 roku. Podzielił się z nami swoim doświadczeniem w przygotowaniu samochodu na nawierzchnie asfaltowe. Jeździliśmy po drogach, które przypominają odcinki specjalne po jakich będziemy się ścigać na Barum. To były trzy dni ciężkiej pracy. Myślę, że ta wymiana doświadczeń zaprocentuje w czasie kolejnych zawodów – powiedział Maciek Baran.

W klasyfikacji rajdowych Mistrzostw Europy załoga Synthos Cersanit Rally Team zajmuje drugie miejsce. Prowadzi Fin Juho Hanninen. Do końca sezonu pozostały cztery rundy: Rajd Barum (Czechy), Rajd Polski, Rajd Asturias (Hiszpania) i Rajd Du Valais (Szwajcaria).