RAJD BARUM 2017: KAJETANOWICZ W CZOŁÓWCE PO PĘTLI (1. ETAP)

rb_1a_1

Trwa rywalizacja w Rajdzie Barum, szóstej rundzie cyklu. Konkurencja u południowych sąsiadów jak zwykle dopisała i w rajdzie bierze udział aż 37 załóg jadących samochodami klasy R5, najwyższej w cyklu FIA ERC.

Zawody rozpoczął piątkowy super odcinek specjalny po ulicach Zlína, rozgrywany w późnych godzinach wieczornych. Próba wytyczona była w ścisłym centrum miasta i jak zwykle zgromadziła przy trasie dziesiątki tysięcy osób, które żywiołowo wspierały swoich idoli.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD BARUM 2016


 

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wystartowali do rywalizacji dopiero po północy, ponieważ start opóźniał się przez problemy poprzedzających załóg. Kajto mimo niezagrzanych opon wykręcił piąty czas, tracąc 9,8 sek. do triumfatora próby, Jana Kopecký’ego (Czechy, Skoda Fabia R5). Drugi był Václav Pech jr. (Czechy, Ford Fiesta R5), trzeci Aleksiej Łukjaniuk (Rosja, Ford Fiesta R5).

rb_1a_2

Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (Škoda Fabia R5) zajęli dziewiąte miejsce.

Dzisiejsza pierwsza pętla składała się z ponad 40 kilometrów walki na niezwykle podbijających i szybkich odcinkach, których średnie prędkości wynosiły nawet ponad 110 kilometrów na godzinę. W sobotni poranek załogi pokonały próby Biskupice (8,85 km), Semetín (11,55 km) oraz Troják (22,87 km). Kajto i Jarek skutecznie realizują swój założony plan, czyli walkę z głównymi konkurentami, duetem Bruno i Hugo Magalhães, prowadząc z nimi o ponad pół minuty.

Polacy w klasyfikacji generalnej zajmują aktualnie siódme miejsce i są najszybsi spośród załóg reprezentujących nasz kraj. Lideruje sześciokrotny zwycięzca tego rajdu, Jan Kopecký (Czechy, Skoda Fabia R5), drugi jest Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), a trzeci Václav Pech junior (Czechy, Ford Fiesta R5).

Na trzecim odcinku stanął Grzegorz Grzyb, natomiast nadal jadzie pięć polskich załóg: Jarosław Szeja i Marcin Szeja (Ford Fiesta R5), Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5), Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski (Opel Adam R2 – liderzy w klasie ERC3), Jerzy Tomaszczyk i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R2) oraz Arkadiusz Lechoszest i Łukasz Sitek (Peugeot 208 R2).

rb_1a_3

Kajetan Kajetanowicz (Automobilklub Polski – Lotos Rally Team, Ford Fiesta R5): Za nami pierwsza pętla Rajdu Barum. To bardzo wymagająca, asfaltowa runda mistrzostw Europy, ale o tym wiedzieliśmy już przed startem. Jest bardzo podbijająco, trudno trafić w drogę, wszystko się trzęsie – nawet obraz się rozmazuje. Taka jest charakterystyka tych odcinków specjalnych, jednocześnie daje to dużo emocji i frajdy z jazdy. Różnice między nami nie są duże i walka jest cały czas zacięta. Przyznam, że to mi się bardzo podoba.

Wyniki Barum Czech Rally Zlín 2017 po OS 4
1. Jan Kopecký i Pavel Dresler (Skoda Fabia R5) – 30.41,1 min.;
2. Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow (Ford Fiesta R5) – strata 1,9 sek.;
3. Václav Pech jun. i Petr Uhel (Ford Fiesta R5) – 25,9 sek.;
4. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Ford Fiesta R5) – 28,7 sek.;
5. Tomáš Kostka i Ladislav Kučera (Skoda Fabia R5) – 33,7 sek.;
6. Marijan Griebel i Stefan Kopczyk (Skoda Fabia R5) – 35,3 sek.;
7. Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran (Ford Fiesta R5) – 37,6 sek.;
8. Jan Černý i Petr Černohorský (Skoda Fabia R5) – 40,8 sek.;
9. Roman Kresta i Petr Starý (Skoda Fabia R5) – 42,3 sek.;
10. Martin Koči i Filip Schovánek (Skoda Fabia R5) – 50,4 sek.;
16. Jarosław Szeja i Marcin Szeja (Ford Fiesta R5) – 1.10,0 min.;
23. Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5) – 1.33,8 min.;
33. Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski (Opel Adam R2) – 3.04,2 min.;
68. Arkadiusz Lechoszest i Łukasz Sitek (Peugeot 208 R2) – 4.53,9 min.;
87. Jerzy Tomaszczyk i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R2) – 5.56,7 min.