RAJD BOHEMIA: TRAGICZNY WYPADEK – ŚMIERĆ PILOTA

39. Rajd Bohemia został przerwany i zakończony po tragedii na trzecim odcinku specjalnym. W wyniku ciężkich obrażeń odniesionych w wypadku, zmarł Bohuslav Ceplecha, pilot Martina Semeráda.

Bohuslav Ceplecha miał 35 lat, w Mistrzostwach Czech startował od 2002 roku. Początkowo startował z Josefem Semeradem, następnie z jego synem, Martinem. Występował też jako kierowca.

Na trzecim odcinku specjalnym Mitsubishi lancer Evo IX wypadł z trasy uderzając w drzewo. Reanimacja pilota nie przyniosła rezultatu. Stan kierowcy, Martina Semeráda jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rajd był od początku pechowy. Podczas odcinka testowego kraksę miał doświadczony Mads Ostberg. Norweg rozbił Forda Fiestę RRC i trafił do szpitala (opuścił go po kilku godzinach). Na pierwszym odcinku specjalnym z trasy wypadli należący do faworytów Juho Hanninen oraz Roman Kresta (obaj w Skodach Fabia S2000).

W rajdzie startowała m.innymi polska załoga zespołu OgryzekRallySport: Sławomir Ogryzek i Paweł Drahan (Citroen C2 R2 Max).

Sławomir Ogryzek: Tragedia, która miała miejsce podczas trzeciego odcinka specjalnego przerwała rywalizację w 39. Rajdzie Bohemia. Tak fatalny w skutkach wypadek, nie pozwolił nam na dalszą jazdę. Jest to zawsze ciężkie przeżycie, dlatego pochwalam decyzję organizatora o przerwaniu rajdu. Przejechaliśmy jedynie dwa odcinki specjalne w ciężkich warunkach atmosferycznych, notując w debiucie bardzo dobre czasy. Na pierwszym odcinku specjalnym zanotowaliśmy siódmy czas w klasie 6, drugi czas wśród Citroënów C2 R2 Max oraz trzeci wśród załóg z Polski. O trudności trasy świadczy fakt, że na pierwszym oesie odpadli tacy kierowcy jak Roman Kresta czy Juho Hänninen. Odcinek specjalny nr 2 to piąty czas w klasie 6 i ostatecznie trzecia pozycja w klasie po dwóch odcinkach specjalnych. Byliśmy również najszybszą załogą wśród startujących Citroënów C2 R2 Max! Jesteśmy zadowoleni z debiutu w Czechach. Współpraca z Pawłem układała się bardzo dobrze. Nasz pobyt u naszych południowych sąsiadów nie byłby możliwy gdyby nie Pan Nikos Walotys, który bardzo nam pomógł przy organizacji startu w rajdzie.

Paweł Drahan: To, co się stało na trzecim odcinku specjalnym przyćmiło rywalizację sportową. Jazda ze Sławkiem była ciekawych, choć krótkim doświadczeniem. Jest szybkim kierowcą i dobrze poradził sobie na nowych dla niego trasach. Mam nadzieję, że nadarzy się okazja do jeszcze jednego wspólnego startu. Wsparcia podczas startu w 39. Rajdzie Bohemia udzieliły nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz GIGA TV Telebimy Multimedialne. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdu zajął się team: www.fightersglory.com.

Fot.: Autosport.cz