RAJD CHORWACJI 2013: JAN KOPECKY JEDZIE PO TYTUŁ

Vala¨ská Rally 2012 4974

W dniach 26-28 września odbędzie się w Chorwacji kolejny rajd z serii European Rally Championship. Jan Kopecký z Pavel Dresler w Škodzie Fabii S2000 planują po raz ósmy w tym roku stanąć na podium, a tym samym zagwarantować sobie tytuł mistrzowski jeszcze przed końcem sezonu.

Kopecký i Dresler pięciokrotnie stawali na najwyższym miejscu podium (Austria, Wyspy Kanaryjskie, Azory, Rumunia, Czechy), a ponadto zajęli wysoką, drugą pozycję w rajdzie Korsyki i trzecie miejsce w rajdzie ERC w Polsce.


Zobacz także:
RAJDY


– Po Rajdzie Polski, który był ciężki ze względu na błoto i deszcz, niecierpliwie czekamy na asfaltowe powierzchnie rajdu Chorwacji. Naszym celem jest zdobycie takiej ilości punktów, które zapewnią nam tytuł mistrzowski. To dlatego właśnie zamierzamy jechać szybko, ale bez zbędnego ryzyka – zapowiada Jan Kopecký.

Zawody odbędą się w okolicy malowniczego, położonego nad Adriatykiem miasta Poreč. Długość OS-ów to 239,12 km. Mimo malowniczej scenerii trasa jest trudna: asfalt na 14 odcinkach specjalnych jest najczęściej śliski i zdradziecki, więc nie zabraknie emocji i prawdziwej, sportowej rywalizacji.

Rally Cesky Krumlov 2012 5121