RAJD DAKAR 2013: KUBA PRZYGOŃSKI JUŻ TRENUJE

Kuba Przygoński, motocyklista Orlen Team i Automobilklubu Polski, oprócz startów w tegorocznym cyklu Mistrzostw Świata FIM w rajdach terenowych cross-country, indywidualnie przygotowuje się do styczniowego rajdu Dakar 2013. Obecnie trenuje w Holandii, w okolicach Eindhoven.

Kuba został zaproszony przez samego Marca Comę, obecnego Mistrza Świata, trzykrotnego zwycięzcę legendarnego Dakaru oraz lidera fabrycznego zespołu KTM.

Kuba, do 29 sierpnia, będzie przebywał w okolicach Eindhoven, które dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu terenu oraz dużej ilości zbudowanych torów są mekką dla trenujących motocyklistów. Wraz z nim pod okiem Marca Comy swoje umiejętności będą doskonalić również inni zawodnicy, tacy jak Juan Pedrero Garcia. Zaproszenie Kuby wynika ze stałej współpracy Orlen Team z zespołem fabrycznym KTM, który docenia umiejętności zawodnika i widzi realne szanse na jego przyszłe zwycięstwa w najważniejszych imprezach rajdowych świata.

– Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony przez Marca Comę na trening do Holandii – wiem, że wiele z niego wyniosę. Mamy świetną pogodę, trenujemy od rana do nocy i niczego więcej nam nie potrzeba. Poznaję tutaj innych zawodników, z którymi wymieniamy się doświadczeniami. Dowiaduję się wielu rzeczy, które z pewnością przydadzą mi się podczas startów – zarówno w kluczowym Dakarze, jak i cyklu Mistrzostw Świata – powiedział Kuba Przygoński.

Dla motocyklisty Orlen Team i Automobilklubu Polski trening w Holandii to szansa skorzystania z cennych rad Marca Comy oraz pozyskania know-how, które będzie mógł wykorzystać na trasie styczniowego Dakaru. Rajd odbędzie się w dniach 5–20 stycznia, po raz kolejny w Ameryce Południowej, na trasach biegnących przez Peru, Argentynę i Chile.

Więcej informacji na www.orlenteam.pl.